Фундамент для будинку з підвалом: способи облаштування та гідроізоляції

Теми блога

Головна перевага будинку з підвалом - наявність більшої корисної площі. Однак при зведенні такого будинку особлива увага приділяється фундаменту, адже на нього припадає збільшене навантаження, при цьому в процесі будівництва виникає необхідність в додаткових земляних роботах, отже, збільшується підсумкова вартість реалізації проекту. Крім цього, фундамент будинку з підвалом повинен відповідати певним технологічним і експлуатаційним нормам, а для його надійності і довговічності в умовах підвищеної вологості належна бути якісно облаштована гідроизоляція.

6.jpg

Який тип фундаменту для будинку з підвалом вибрати?

Як правило, будівництво будівлі з погребом або підвалом передбачає облаштування заглибленого заснування, при цьому враховуються особливості майбутньої будови, характеристики грунту і рівень підземних вод. Найкращими варіантами фундаментів для будинків з підвалом є:

Стрічковий тип фундаменту – його зручність полягає в можливості зведення з будь-яких будівельних матеріалів: будь то моноліт або збірні конструкції. При підборі матеріалів розраховується передбачувана навантаження будівлі на фундаментне підставу.

Армоване плитне заснування – така технологія облаштування фундаменту для будинку з підвалом застосовується, якщо будівництво ведеться на проблемних грунтах. Перевагою такого типу заснування є ідеальний розподіл навантаження від будинку по всьому периметру фундаменту. Заснування може бути залито цілком або обладнане з окремих блоків (плит).

Стандартний алгоритм закладки фундаменту для будинку з підвалом включає в себе наступні етапи:

1. Проведення необхідних розрахунків, вартості, закупівля будівельних матеріалів;

2. Викопування котловану;

1_4.jpg

3. Влаштування подушки під фундамент за допомогою щебня та піска;

2_3.jpg

4. Заливка стяжки на основі цементу;

5. Влаштування гідро- і теплоізоляції, дренажної системи;

6. Закладка самого фундаменту;

7. Тепло- та гідроізоляція цокольній частині будівлі;

8. Фінішна обробка фундаменту.

Для чого і як потрібно утеплювати конструкцію фундаменту будинку з підвалом?

Фундамент - це основа будь-якого типу споруди, тому від його грамотного проектування і якісного облаштування залежать властивості житлового приміщення: комфорт проживання, зовнішній вигляд, довговічність. У випадку з будинком, в якому передбачений підвал, фундамент виконує функцію його стін, а надійність в експлуатації забезпечується лише за умови правильної теплоізоляції зовнішньої конструкції, яка безпосередньо стикається з грунтом. Правильна тепло- і гідроізоляція фундаменту будинку з підвалом забезпечує наступні переваги:

  • зменшення обсягу тепловтрат в холодний період року до 20%;
  • забезпечення захисту стін підвалу від промерзання;
  • запобігання процесів, що сприяють утворенню конденсату, появі вогкості і розвитку цвілі.

Крім того, якісно ізольований фундамент дозволяє підтримувати усередині цокольного приміщення одну і ту ж температуру в будь-який час року, виключає ймовірність зволоження утеплювальних покриттів і появи грибка, цвілі і вогкості. Для утеплення і гідроізоляції фундаменту будинку з підвалом використовуються матеріали з нульовим рівнем водопоглинання, які при цьому мають здатність збереження своїх теплозахисних властивостей в умовах вологого середовища. Найкращим варіантом ізоляційних матеріалів, що відповідають перерахованим вище вимогам, є екструзійний пінопласт і пінополістирол.

Особливості технології ізоляції фундаменту за допомогою пінополістиролу

Ізоляція фундаменту будинку з підвалом пінополістиролом вважається одним з оптимальних способів поліпшення показників теплоізоляції і запобігання промерзання конструкції фундаменту. При цьому пінополістирол видає великі параметри міцності, в порівнянні зі звичним пінопластом, і більш зручний в монтажі. Його переважними характеристиками є:

  • чудові теплоізоляційні властивості;
  • морозостійкість і повітропроникність;
  • зручність в кріпленні і підгонці розмірів;
  • цінова доступність і невибагливість в подальшому догляді.

4_1.jpg

Роботи з гідроізоляції фундаменту будинку з підвалом виконуються за такими етапами:

1. Підготовка фундаменту. На даному етапі бетонна основа повністю очищається від пилу, залишків грунту і будівельного сміття, як зовні, так і зсередини конструкції.

2. Вибір пінополістиролу - здійснюється на основі параметрів щільності і розрахункової товщини теплоізоляційного шару.

3. Гідроізоляція фундаменту - виконується переважно за допомогою бітумної мастики на полімерній або водній основі.

4. Монтаж пінополістиролу в підземній частині заснування - для цього використовується контактний клей для пінополістиролу, а плити кріпляться послідовно за рівнем. У разі, якщо після кріплення залишилися навіть найменші щілини, їх закладають використовуючи монтажну піну.

5. Облаштування захисту утеплювача - через відносно невисоку механічну міцність пінополістирол покривається армуючої сіткою або спеціальними дерев'яними щитами. Поверх захисного шару фундамент штукатуриться цементним розчином з включеними в нього гідроізоляційними компонентами.

5_1.jpg


6. Виконання дренажних робіт. Дренажна система є обов'язковим компонентом будь-якого типу фундаменту для будинку з поваленням, виконується по всьому периметру заснування і призначена для виведення грунтових вод і конденсаційної вологи назовні. При цьому засипка фундаменту припускає використання м'якого грунту або піску, щоб виключити ймовірність пошкодження плит пінополістиролу.

7. Утеплення цокольної частини фундаменту - виконується з використанням плит утеплювача поверх гідроізольованої поверхні фундаменту.

8. Фінішна обробка фундаменту. Як правило, оздоблювальний шар виконує захисну і декоративну функцію. Оздоблення фундаменту може бути проведена методом штукатурення, фарбування або за допомогою будь-якого облицювального матеріалу, параметри якого відповідають заявленим умовам експлуатації.

Аналогічний план ведення робіт по ізоляції фундаменту будинку з підвалом прийнятний і для інших ізоляційних матеріалів, таких як плити Піноплекс або пінополіуретан. При цьому слід пам'ятати, що від якості виконання робіт з гідроізоляції фундаменту буде залежати надалі рівень комфорту і теплова ефективність вашого будинку в цілому!

Назад до списку