Облаштування фундаменту для будинку з підвалом: етапи і особливості проведення робіт

Теми блога

Сучасний життєвий темп диктує свої умови, а саме - наявність додаткового простору, який можна використати для різного призначення. Для власників приватних будинків це особливо актуально, оскільки роль основного допоміжного приміщення в цьому випадку грає підвал.

Подвал в собственном доме - это удобно и практично

Підвал у власному будинку - це зручно і практично

У проектуванні і будівництві будинок з підвалом, звичайно ж, вимагає великих фінансових і тимчасових витрат порівняно із звичайними будовами, проте такі вкладення повністю виправдовують себе.

Види підвальних приміщень і технологічні особливості облаштування фундаментів для них

Перед тим, як побудувати фундамент для будинку з підвалом слід визначитися з технологією зведення подібних конструкцій. Основним чинником при виборі технології будівництва частки будинку є призначення підвальних приміщень. Вони можуть бути використані в якості:

 • льоху, що призначається для зберігання продуктів харчування, який виконує функцію своєрідного холодильника;


 • Удобный погреб для хранения продуктов

  Зручний льох для зберігання продуктів


 • кімнати для технічного устаткування - як правило, призначеною для систем опалювання, бойлерів, насосів і септиків;
 • додаткового поверху, де після його повноцінного облаштування можуть бути розташовані більярдни, басейни або тренажерний зал (залежить від переваг власника будинку);
 • майстерні або приміщення для зберігання різного устаткування і матеріалів;
 • гаража - цей варіант використання підвальних приміщень найбільш поширений, оскільки дозволяє заощадити зовнішній простір усередині дворика.

Залежно від призначення підвалу, таким чином, визначається і проектується будівництво усього будинку. Тут слід враховувати, що будівельні роботи зажадають залучення додаткових фінансових коштів, оскільки будівництво фундаменту під будинок з підвалом припускає витрати більшої кількості матеріалів, отже - великих витрат.

Типи фундаментів для будинку з підвалом

Будучи одним з основних елементів будь-якої будівлі, від якої залежать довговічність і надійність будов, фундамент в процесі облаштування вимагає професійного підходу. Для підвальних приміщень це також важливо. Тому вибирати потрібний тип фундаменту слід гранично уважно і у присутності фахівців, які завжди готові зробити необхідні розрахунки. Найбільш відомими варіантами фундаменту для будинку з підвалом є:

 • стовпчастий фундамент - його будівництво витратне і складне, оскільки вимагає залучення додаткової спецтехніки;
 • плитковий фундамент - це найпростіший варіант облаштування підвального приміщення, оскільки як підлога використовується основа будівлі; проте в цьому випадку збільшується рівень першого поверху, за рахунок чого ускладнюється проектування будівлі;
 • стрічковий фундамент - відрізняється простотою і полегшеною процедурою роботи, за рахунок чого користується популярністю серед забудовників, що виконують будівництво фундаменту для будинку з підвалом своїми руками; в даному випадку вертикальні сторони фундаменту використовуються як стіни підвалу, отже, можна заощадити на стінових матеріалах.


 • Как вариант: обустройство ленточного фундамента будущего дома

  Як варіант: облаштування стрічкового фундаменту майбутнього будинку

Етапи будівництва фундаменту для будинку з підвалом

Цикл робіт по облаштуванню фундаменту будинку з підвалом включає наступні етапи:

 1. Проведення розрахунків. До уваги беруться параметри майбутньої будови, а також тип грунту і рівень його промерзання в зимовий час. Щоб уникнути дії на фундамент грунтових вод, його рекомендується зводити трохи вище. Планування будинку в цьому випадку повинне передбачати підвищення рівня першого поверху. Також на цьому етапі складається список і розрахунок необхідних будматеріалів залежно від вибраного типу фундаменту.
 2. Розмітка території робиться відповідно до затвердженого плану ділянки. Тут важливо вибрати найбільш зручне і вірне місцерозташування фундаменту майбутнього будинку. Сам процес розмітки включає наступні операції: забивання в грунт спеціальних кілочків, які згодом означатимуть роги будівлі, і натягування ниток для визначення симетрії сторін.
 3. Облаштування опалубки і армування. Після розмітки території слід викопати траншею на глибину, передбачену планом будівництва. Потім формується опалубка - важливо, щоб їх поверхня була гладкою, а перед заливкою бетону внутрішні стінки опалубки змочуються водою. На дно траншеї укладається шар піску і щебеня (своєрідна подушка). Після того, як була встановлена опалубка, монтується каркасна сітка - для цього між собою на рівній висоті і ширині зв'язуються металеві лозини.
  Арматура кріпиться за допомогою спеціальних стовпчиків на відстані 40-50 см, а її рівень висоти має бути нижчий рівня фундаменту не більше ніж на 5 см

 4. Будівництво фундаменту. На цьому етапі в підготовлену заздалегідь опалубку пошарово заливається бетонна суміш, кожен шар ущільнюється, а поверхня не повинна мати нерівностей. Після заливки бетонну основу слід залишити до повного застигання (приблизно на 3-4 тижні), після чого зняти опалубку.

Облаштування підвального приміщення припускає риття котловану, з якого видаляється увесь грунт. Після завершення будівельних робіт дно котловану вирівнюється і засипається шаром щебеня або гравію (10-15 см), після чого трамбується і заливається цементним розчином. Також не варто забувати про гідроізоляцію фундаменту будинку з підвалом. Для цього треба облаштувати дренажну систему і стоки.

Стены подвальных помещений будущего дома

Стіни підвальних приміщень майбутнього будинку


Такий технологічний підхід дозволить захистити будову від дії вологи і інших агресивних речовин, тим самим істотно збільшивши його надійність і довговічність.

Назад до списку