Вибираємо грунтовку: дерево, пластик, гіпсокартон, метал. Основні цілі використання грунтовки

Теми блога

В процесі ремонту дотримання всіх етапів технологічного ланцюжка - це запорука якісного виконання робіт. Одним з таких етапів є грунтування робочих поверхонь, які, в свою чергу, можуть бути бетонними, дерев'яними, пластиковими, з гіпсокартону або металу. У разі нехтування цим етапом існує ймовірність того, що недавно завершений ремонт перестане радувати око, а саме - стелі, стіни і підлога можуть пожовтіти, потріскатися або расслоиться. Щоб уникнути таких неприємних явищ під час ремонту слід окрему увагу приділити саме вибору якісної грунтовці.


Нанесение-грунтовки.jpg

Що таке грунтовка і навіщо вона потрібна?

Грунтовка являє собою рідкий спеціалізований склад, призначений для попередньої обробки різних підстав з бетону, дерева, пластика, гіпсокартону та металу. Специфіка таких складів полягає в поліпшенні зчеплення майбутнього покриття з робочою основою. Завдяки властивості глибокого проникнення грунтувальні склади легко вбираються в основу, на її поверхні утворюється своєрідна плівка, тим самим створюючи перешкоду для занадто швидкого забору вологи з боку основи і покращує ступінь його адгезії з фінішним покриттям.

Головна мета використання грунтовки - вирівнювання поверхонь перед шпатлюванням, обштукатурюванням, фарбуванням, укладанням облицювальних матеріалів і лакуванням. У випадках пористих і запилених поверхонь застосування грунтувальних сумiшей є обов'язковим. Завдяки грунтовці досягаються наступні ефекти:

  • гладка, однорідна поверхня;
  • додаткове зміцнення робочої основи;
  • ідеальне нанесення клею, лаку або фарби;
  • менша витрата фінішного матеріалу;
  • маскування можливих плям та інших видимих дефектів;
  • забезпечення більшого блиску глянцевим покриттям.

1_min1.jpg

Сучасна гамма грунтувальних сумiшей відрізняється надійністю і різноманітністю. Зокрема, грунтовки відрізняються за своїм складом і глибиною проникнення в яке обробляється покриття, а також по своєму призначенню використання щодо типу робочої поверхні.

Які види грунтовок найкраще використовувати для дерева, пластика, гіпсокартону і металу?

За типом хімічного складу грунтовки можуть бути олійними, акриловими, фенольними, полістирольними, полівінілацетатними, гліфталевими і перлорвініловимі. Однак як не помилитися при виборі складу грунтовки і підібрати варіант, що ідеально підходить для нанесення на потрібну поверхню? Нижче представлено опис кожної категорії грунтовок із зазначенням прямого призначення, відповідно до типу базового матеріалу.

Для обробки дерев'яних поверхонь ідеальним варіантом вважається алкідна грунтовка, середній час висихання якої становить 10 - 15 годин. У якості основи хімічного складу алкидной грунтовки може бути використаний фосфат цинку (така грунтовка наноситься під масляні фарби) або хромат цинку (цей склад можна використовувати практично на всіх поверхнях, крім гіпсу).

obrabotka-derevyannoy-poverhnosti-alkidnoy-gruntovkoy-600x400_0.jpg

Акрилові грунтовки сохнуть набагато швидше - до 3-5 годин, і підходять для обробки всіх типів поверхонь, крім тих, які зроблені з металу. При нанесенні на металеві конструкції залишається ймовірність прояву протягом деякого часу іржавих плям. Перевагою акрилових грунтовок є відсутність специфічного запаху, а в разі використання грунту на гіпсокартон - досягається найкращий рівень адгезії з оздоблювальними матеріалами, і зменшується витрата клею, якщо поверх плит наклеюються шпалери.

116-704x400.jpg

Для оштукатурених і звичайних дерев'яних поверхонь підходять полістирольні грунтовки. Вони швидко вбираються, проте наділені сильним запахом, тому в процесі обробки поверхонь рекомендується ретельно провітрювати приміщення. Також для поверхонь з дерева або металу ідеальним варіантом визнані грунтувальні склади на основі фенолу – при первинній обробці дерев'яних і металевих конструкцій забезпечується висока здатність зчеплення лакофарбового покриття з базовою основою. При цьому час висихання досягає 12 годин.

Якщо металева конструкція знаходиться в сухому приміщенні і в подальшому не буде схильна до впливу вологи і інших рідких речовин, фахівці рекомендують використовувати гліфталеву грунтовку. При цьому слід враховувати тривалий час висихання обробленого покриття - майже доба.

grunt.jpg

І для металу, і для бетонних і цегляних конструкцій підійдуть перхлорвінілові грунтовки. Перевагою цих складів визнана можливість використання в процесі зовнішніх будівельно-ремонтних робіт і малий проміжок часу, необхідний для схоплювання - менше години.

razlichnyie-gruntovochnyie-smesi.jpg

Виходячи з вище зазначених фактів, етап грунтування не можна пропускати, будь то будівельні, ремонтні або реставраційні роботи, щоб уникнути додаткових витрат на ремонт. Залежно від типу оброблюваної поверхні, при виборі грунту слід приділяти увагу рекомендаціям виробника. Тільки чітко дотримуючись техніці використання, Ви отримаєте якісну і довговічну поверхню під подальшу обробку, незалежно від матеріалу, з якого вона виготовлена.

Назад до списку