Навіщо потрібно армувати стіни з газоблоку при будівництві будинку?

Теми блога

Газоблок - це кладочний матеріал з підвищеним ступенем пористості, який використовується для зведення зовнішніх стін і внутрішніх перегородок будівель. Вироби виробляються методом автоклавного твердіння суміші з піску, вапна, цементу, води і алюмінієвої пудри. За рахунок цього газоблоки отримують пористу, «спінену» структуру, високої міцністі і теплоізоляції. В процесі будівництва будівель газоблок не дає усадки, а тому широко використовується при зведенні багатоповерхових будівель (до 5 поверхів). 

Доречі купити газоблоки у Львові зі складу можливо на нашому сайті

2-х поверховий будинок з газоблоку
2-х поверховий будинок з газоблоку

Серед інших будівельних матеріалів в Україні, газоблок займає одну з передових позицій по своїй популярності. Це пояснюється більш вигідною ціною матеріалу і меншою вартістю всього будівництва: за рахунок легкості блоків при зведенні малоповерхових будівель відпадає необхідність в облаштуванні більш дорогих важких фундаментів, а збільшені розміри газоблоків спрощують їх транспортування і скорочують час на кладку. Також серед переваг газоблоку відзначаються його експлуатаційні якості: волого-і морозостійкість, вогнестійкість, легкість в обробці, несхильність до впливу мікробіологічних факторів (грибка, цвілі, живих мікроорганізмів), прекрасні тепло- і шумоізоляційні показники.

Специфіка будівництва будинку з газоблоку

В силу кліматичних особливостей нашої країни, при будівництві будинку з газоблоку товщина стіни повинна становити 300 - 375 мм при середній щільності блоків, що дорівнює 500 кг/м3. При таких показниках всередині приміщень будинку буде зберігатися комфортний мікроклімат і не виникне необхідності додаткового утеплення конструкції.

Однак багато власників будинків з газоблоку задаються питанням, чи потрібно підсилювати стіни з газоблоку? Справа в тому, що в процесі експлуатації будівлі з газобетонних блоків, через підвищеного ступеня пористості матеріал може втратити щільність і, як результат - можуть з'явитися тріщини. Подібна проблема вирішується шляхом створення якісної гідроізоляції будови і армування стін конструкції.

Армування стін з газоблоку передбачає два способи зміцнення:

 1. Армування тільки нижніх рядів газоблоку і прорізів;
 2. Армування 1-го ряду газоблоку
  Армування 1-го ряду газоблоку
 3. Зміцнення кожного 4-го ряду споруди з подальшим облаштуванням армуючих поясів під усіма видами перекриттів.
 4. Армування 4-го ряду газоблоку
  Армування 4-го ряду газоблоку

Фахівці рекомендують зміцнювати стіни з газобетону в будь-якому випадку, навіть з огляду на, що цей матеріал володіє чудовими характеристиками міцності і механічної стійкості.


Чому потрібно підсилювати стіни з газоблоку

Одним з основних вимог при зведенні будинків з газобетонних блоків є висока ступінь несучої здатності кладочного матеріалу. Газоблоки, хоч і мають міцність на стиск, все ж не працюють на розтягування. При відсутності армування, в процесі тривалої експлуатації будівлі, є ймовірність виникнення мікроскопічних тріщин - вони не порушують несучої здатності стін, проте здатні зіпсувати зовнішню цілісність кладки. Іноді в стиках і швах виникають більш глибокі щілини, в результаті чого будівля втрачає свою теплоеффектівность.

Основними причинами виникнення тріщин є:
 • прояв нерівномірної усадки будови;
 • часті перепади температурного режиму;
 • вітровий вплив;
 • осадження ґрунтових пластів або прояв локальних навантажень;
 • недотримання норм приготування розчину в процесі будівництва будівлі.

Спочатку, всі ці чинники повинні бути враховані при проектуванні будинку. Так, армування проводиться щодо стінових конструкцій, які піддаються постійному впливу вітрових навантажень, зон опори перемичок, елементів, що зазнають найбільшу механічну навантаження, рядів з газобетонних блоків, розташованих безпосередньо під віконними прорізами, а також кожного 4-го ряду кладки за умови, якщо довжина стінний конструкції перевищує шість метрів.

Щоб арматурні елементи не порушили товщини скріплюючих швів і не привели до утворення містків холоду, армування повинно здійснюватися за допомогою прутів з малим перерізом. Функціональним обґрунтуванням застосування армованого поясу є розподіл навантажень на вище розташовані плити і збереження заданих параметрів всієї конструкції шляхом прийняття на арматуру надходять ззовні розтягуючих зусиль. Зовні армувальний пояс виглядає як каркас з сталевої арматури певного перерізу, залитий бетонною сумішшю по всьому периметру споруджуваного об'єкта аналогічно фундаменту на товщину 10 - 12 см.

Армування стін з газобетонних блоків: технологія, етапи, переваги

Армування стін з газоблоків здійснюється наступним чином:
 • в поверхні кладки з обох сторін газобетонного блоку (на відстані приблизно в 5-6 см від краю) вручну або за допомогою спеціального електричного інструменту прорізаються штроби;
 • штробування газоблоку

 • з вийшовших канавок видаляється пил, після чого в них містяться сталеві прутки;
 • очищення від пилу

 • штроби заповнюються клейовим розчином, в нього фіксується арматурний профіль;
 • укладка арматури

 • на поверхні газобетонной кладки, по всьому периметру будівлі облаштовується опалубочний короб - його висота становить 15 - 30 см;
 • всередину короба заливається бетонна суміш - фахівці рекомендують робити заливку в один прийом, щоб поясу була забезпечена монолітність.

Технологія облаштування армуючого пояса аналогічна з технологією заливки фундаменту. В результаті по периметру будується споруди виходить єдиний, що скріплює шар. А щоб перешкодити утворенню містків холоду всередині армуючих поясів, в процесі облаштування опалубочного короба всередину кріплення робиться відступ на 3 см. Новоутворена ніша, як правило, заповнюється ізоляційним матеріалом - це сприяє скороченню тепловтрат, зберігаючи при цьому комфортний, стійкий мікроклімат всередині будівлі.

Якісно вироблене армування стін з газоблоку перешкоджає деформації всієї будівельної конструкції. Рішення про необхідність зміцнення будівлі приймається з урахуванням ряду факторів, серед яких тип і якість грунту, особливості проектування будови. Однак в будь-якому випадку армирующий пояс дозволяє зберегти незмінними геометричні параметри споруди, а також запобігти виникненню тріщин і як наслідок - тепловтрат.

Дізнатись за ціну на газоблоки Аерок або купити газоблоки Стоунлайт у Львові

Назад до списку