Меню
Наша адреса: м. Лвів вул. Промислова, 60
м. Лвів вул. Промислова, 60
Телефони: (067) 966-97-00
Пн.-Пт.:с 9:00 - 18:00
Сб.: с 9:00 - 14:00
Вс.: вихідний
(067) 966-97-00 Замовити дзвінок

Басейн на дачі: розкіш чи звичайне явище?

Басейн на дачі: розкіш чи звичайне явище?

Басейн на дачі: розкіш чи звичайне явище?

Багато власників дач мріють про басейн, але вважають, що не впораються з такою складною справою самостійно, а залучати для його будівництва бригаду майстрів з фінансових міркувань мають можливість далеко не всі. І тут виникає одвічне філософське запитання: «Що робити?». Зрозуміло, не впадати у відчай і пробувати втілювати свою мрію. А як це зробити, ми Вам з радістю розповімо.


У наш час басейн на дачі - це вже не розкіш, а звичайне явище. Існує кілька варіантів облаштування басейну на дачі, тому кожен власник може вибрати тип будівництва, виходячи з можливостей власного бюджету. Для здійснення цього завдання можна придбати вже готову чашу, виготовлену на заводі, або все від і до зробити своїми руками, - як вам буде зручно.


Акрилова чаша басейну витримує низькі температури

Ємності для створення басейнів в заводських умовах зазвичай виготовляються з пластика або акрилу. Зрозуміло, що останньому найчастіше віддають перевагу, оскільки на пластику в кліматичних умовах нашої країни можуть утворюватися тріщини і відколи, що призведе до зменшення терміну експлуатації. Акрилові чаші для басейнів витримують низькі температури зимового періоду і володіють високим рівнем міцності.


Пластикова чаша басейну

При виборі місця для облаштування басейну на дачі важливо дотримуватися наступних правил:

  • споруда має знаходиться відокремлено від садових дерев, грядок з овочами і квіткових клумб;
  • комплекс для купання необхідно розмістити в безпосередній близькості до водопроводу.

Форму басейну при проведенні робіт самостійно краще вибирати класичну - круглу, овальну, прямокутну або квадратну, щоб реалізувати даний проект без особливих проблем і хвилювань.

Будівництво басейну шляхом монолітного бетонного лиття: особливості та етапи для проведення робіт своїми руками

Будівництво басейну своїми руками на бетонній основі забере у Вас досить багато часу, і попрацювати доведеться на славу. Але спорудження даного комплексу самостійно доставить вам велике задоволення, коли ви побачите плоди своєї праці на власні очі. Та й в очах членів сім'ї, родичів і друзів Ваш авторитет зросте просто до небес. То як, готові почати будівництво басейну? Тоді поїхали!

Етапи облаштування басейну на дачі

Риття котловану

Визначтеся з площею басейну, для того щоб правильно вирити котлован. Він повинен перевищувати розміри басейну, як в довжину, так і в ширину на 40 сантиметрів. Оптимальна глибина котловану під басейн на дачі 140 см. Стінки котловану рекомендується робити з невеликим нахилом у зовнішню сторону - для більшої надійності і щоб не дозволити грунту постійно обсипатися. Потім дно котловану необхідно ретельно утрамбувати і настелити шар піску не менше 30 см. Далі йде гідроізоляційний шар, для якого можна використати прості і доступні будівельні матеріали, наприклад, рубероїд.


Будівництво дерев'яної опалубки

Весь периметр котловану укладається дерев'яними дошками і посилюється брусом для підвищення рівня надійності. Потім можна ще зміцнити майбутні стіни басейну, заливши бетонний розчин в невеликі проміжки, які утворилися між земляним грунтом і дерев'яною опалубкою.



Заливка бетоном підлоги басейну

Покладіть на дно армуючу сітку дна басейну. Зробіть невеликий схил і встановіть отвір для зливу води. Потім залийте бетонний шар не менше 20 см. Після його висихання дерев'яна опалубка забирається.


 На шорсткі поверхні можна нанести невеликий шар цементу для вирівнювання. Потім зробити перерву в роботі на 3 тижні для повного висихання бетонного розчину. Але для надання йому особливої ​​міцності можна протягом цього часу зволожувати дно басейну. Чим більше вологи вбере в себе бетонний розчин, тим повільніше він буде висихати, але завдяки цьому характеристики міцності значно підвищаться.

Зверніть увагу
Використовуйте наступні пропорції бетонного розчину - одна частина цементу, дві частини піску і дві частини щебеню.

Облицювальні роботи

Обробку басейнів найчастіше здійснюють за допомогою ПВХ-плівки. Таким чином стіни і дно будуть м'якими і не ковзаючими.

Монтаж устаткування

Басейн не зможе нормально функціонувати без системи зливу і очищення води. В якості даного обладнання можна використовувати переносні установки з насосами, що значно дешевше, ніж комплексні системи, які все-таки повинні встановлювати фахівці. Останнім штрихом є установка сходів для спуску в басейн.

Як Вам здається, побудувати басейн на дачі своїми руками - це складно? А може, боязно тільки починати, а потім інтерес і бажання зробити все самим буде лише зростати. Успіхів Вам у будівництві!