Для зведення стін, будматеріали повинні мати необхідні показники міцності, стійкості, вогнестійкості та ін. Тип майбутніх конструктивних елементів і будматеріалів обов'язково прописується в проектній документації.
ПРИ ЗВЕДЕННІ СТІН ІНДИВІДУАЛЬНИХ ВОЛОДІНЬ СЬОГОДНІ ДУЖЕ ЧАСТО ЗАСТОСОВУЮТЬСЯ НАСТУПНІ ЕЛЕМЕНТИ БУДІНДУСТРІЇ :
- газоблоки;
- керамічні блоки;
- подвійна цегла 2nf;
- рядова цегла;
- силікатна цегла;
- піноблоки;
- клінкерна цегла;
- шлакоблоки.
- і багато інших супутніх матеріалів, без яких неможливо звести стіни майбутнього будинку
Для виготовлення газоблоків використовується суміш цементу, вапна і води з алюмінієвим порошком. В результаті хімічних реакцій виходить штучний камінь з дрібнопористою структурою. Застосовувати такі камені можна в несучих стінах і зовнішніх стінах, завтовшки більше 200 мм. Зовнішні газобетонні стіни необхідно захищати від вологи.
Керамічний блок є штучним матеріалом, використовуваним при кладці стін, перегородок або перекриттів. За розміром він у декілька разів більше звичайної цегли і має ряд чудових характеристик. Керамічні камені Braer, приміром, можуть експлуатуватися понад 140 років, без втрати своїх якостей. При цьому самі блоки абсолютно нешкідливі для здоров'я людини, оскільки виготовлені з чистих натуральних інгредієнтів.
Подвійна керамічна цегла 2nf має розміри 250х120х138 мм, що перевищує параметри звичайної цегли і дозволяє підвищити продуктивність операцій укладань. Пориста структура цього матеріалу дає можливість зменшити витрату цементу і поліпшити теплоізоляційні властивості конструкції, що зводиться.
Рядова керамічна цегла застосовується для фасадної кладки із застосуванням обштукатурювання із зовнішнього боку. Вона морозостійка, міцна, має велику щільність і добре поглинає шум. Сировинним компонентом для виготовлення служить глина (екологічно чистий матеріал). Розміри одинарної цегли - 250/120/65 мм. Рядова цегла буває повнотілою (міцнішою) і порожнистою.
Силікатна цегла містить кварцевий пісок, вапно і добавки. За такими показниками як міцність, морозостійкість і економічність він значно перевершує керамічних побратимів. Звукоізоляційні характеристики у неї також вище.
Пінобетонні блоки є штучними каменями, здатними плавати у воді. Вони складаються з суміші цементу з водою, піском і піноутворювачу. Пінобетон має прекрасні характеристики по міцності, водонепроникності, холодостійкості і запобігає появі тріщин. Стіни з таких блоків дихають аналогічно дерев'яним конструкціям, але відрізняються стійкістю до гниття і горіння.
Під облицювальною цеглою мається на увазі матеріал, що виконує декоративні функції по оформленню фасадів будівель і облагороджуванню прилеглої місцевості. Велику популярність для облаштування ландшафтного дизайну отримала клінкерна цегла, яка відрізняється відмінною міцністю, довговічністю і надійністю. Її роблять з особливих сортів глини при високих температурах, що гарантує відсутність порожнеч в кінцевому продукті.
Шлакоблоки, отримувані методом вібропресування розчину бетону і паливного шлаку в заготівлі, популярні майже також як і звичайна цегла. Їх застосовують як в приватному будівництві, так і при зведенні промислових об'єктів. Достоїнствами шлакоблоків є низька вартість самого матеріалу, простота кладки, мале споживання розчину. При цьому стіни виходять міцними, довговічними і дешевими.