Меню
Наша адреса: м. Лвів вул. Промислова, 60
м. Лвів вул. Промислова, 60
Телефони: (067) 966-97-00
Пн.-Пт.:с 9:00 - 18:00
Сб.: с 9:00 - 14:00
Вс.: вихідний
(067) 966-97-00 Замовити дзвінок

Облаштування доріжок на дачі своїми руками

Облаштування доріжок на дачі своїми руками

Облаштування доріжок на дачі своїми руками

Доріжка на дачі - важливий елемент загального ландшафту ділянки. При її укладанні можна використовувати найрізноманітніші матеріали - від натурального каменю до дерева або пластику. Головне, щоб доріжка відповідала не тільки загальному стилю дачної ділянки, але й індивідуальним уподобанням його власників.


Садова доріжка в ландшафтному дизайні

Для здійснення заповітної мрії краще попередньо ознайомитися з можливими варіантами облаштування дачних доріжок і вибрати найбільш оптимальний з них, як за методом викладки, так і щодо вартості витратних матеріалів. Отже, розглянемо кілька видів доріжок для дачі.

Доріжки, вимощені каменем

Дорожки на дачном участке, выстроенные из камня, будут смотреться особенно эффектно и живописно именно за счет природности материала. Неровная форма отдельных валунов позволяет выстроить их таким образом, чтобы подчеркнуть оригинальность тропинки в любом ландшафтно-дизайнерском стиле.

адовая дорожка, вымощенная камнем


Для облаштування доріжок на дачі з натурального каменю рекомендований певний план дій:

  1. Здійснити розрахунок обсягу необхідних матеріалів - це можна зробити, розташувавши камені на певний відрізок майбутньої доріжки.
  2. Підготувати основу доріжки, засипавши її піском для створення своєрідної подушки для каменів.
  3. Обробити перед укладанням камені, щоб забезпечити їх вдале стикування. Для цього рекомендується використовувати потужні інструменти, що дозволяють ідеально згладити будь-які нерівності каменю. Оброблені камені потрібно укладати так, щоб в результаті вийшла єдина композиція.
  4. Закрити шви між каменями з метою запобігання в подальшому проростання між окремими елементами кам'яної кладки різної рослинності. Для закладення можна використовувати звичайну піщано-цементну суміш. За бажанням господаря дачі шви можна залишити в первозданному вигляді, такий дизайнерський прийом забезпечить садовій доріжці природність.


Якщо шви між елементами доріжки не закладати, вони красиво заростуть травою


Таким чином, натуральний камінь в ландшафтному дизайні дачної ділянки або заміського будинку може стати ключовим елементом декору. Він відмінно приховає непривабливий вигляд грунту і дозволить надати дачній доріжці естетичності і цивілізованості.

Доріжки з бетону

За своїми експлуатаційними характеристиками доріжки для дачі , виконані з бетону , практично аналогічні доріжкам з каменю. Провідні ландшафтні дизайнери також рекомендують додавати до складу вихідного матеріалу гальку - так доріжка буде виглядати більш натурально і привабливо.

Красива доріжка з бетону

Для здійснення робіт необхідно:

  1. Зробити подушку з піску глибиною до 10 см;
  2. Залити зверху бетонну суміш;
  3. По краях встановити опалубку;
  4. Засипається галька і за бажанням створюється декоративний візерунок;
  5. Поруч зі стежкою потрібно встановити дренажну систему для відведення осадових вод.

Садова доріжка з використанням гальки

Доріжки для дачі, побудовані з бетону, довговічні, практичні і зручні у використанні. При правильному догляді і облаштуванні вони прикрасять будь-яку заміську ділянку. У процесі заливки бетону також можна використовувати готові форми - в результаті вийде акуратне і красиво розкреслене покриття, по якому буде приємно ходити в будь-яку погоду.

Оригінальна кольорова доріжка з бетону


Дерев'яні доріжки (з спилів)

Якщо ви вирішили побудувати доріжки на дачі з дерев'яних спилів, слід враховувати кілька важливих моментів. Так як дерево - матеріал капризний і вимагає особливого відношення, починати догляд за ним слід ще на етапі ініціації будівельних робіт. Важливо забезпечити дереву захист не тільки від вологи, але і від шкідливих комах. Тільки в цьому випадку дачні доріжки з дерева зможуть прослужити довго і забезпечити красу вашій ділянці.

Оригінальна садова доріжка з дерев'яних зрубів

Як підготувати та укласти дерев'яні елементи для кладки:

  • для початку готуються дерев'яні дошки і цільні бруски;
  • проводиться їх обробка захисними складами і просоченнями;
  • наступна операція - набивка дощок на бруски;
  • монтаж доріжки виробляється на агріл - особливе покриття, що запобігає виростання рослинності;
  • фінішне фарбування.

Для додання дерев'яній доріжці для дачі індивідуальності можна використовувати різні відтінки фарб. Також за допомогою дерева на дачній ділянці можна створити унікальні композиції - це найдоступніший, екологічний і естетичний матеріал.

Доріжка з дерева з використанням гальки

Цегляні доріжки. Особливості викладання

З огляду на технологічні особливості цегли важливо правильно вибрати матеріал. Вироби повинні відрізнятися високими параметрами міцності і зносостійкості.


Доріжка з цегли

Процес укладання цегляної доріжки для дачі виглядає наступним чином:

  • проводиться розмітка робочої ділянки за допомогою мотузки і кілочків;
  • на глибині 25 см укладається дренажна система;
  • на наступному етапі засипається щебінь середньої зернистості;
  • по краях майбутньої доріжки боком кладуться дошки для забезпечення рівних країв;
  • завершальний етап - укладання самої цегли.


адова цегляна доріжка


Цегла вважається найбільш функціональним декоративним елементом, оскільки дозволяє створювати численні варіанти доріжок, цікавих як за схемою/малюнком укладання, так і з точки зору естетики всієї композиції. Для створення мозаїчних мотивів в облаштуванні дачних стежок найчастіше використовується ламана цегла або цегляна крихта. А невеликі шви, що залишилися між елементами кладки, можна заповнити іншими сипучими матеріалами, наприклад, галькою, піском або звичайним садовим грунтом.

Доріжки з пісковика (піщаника)

Облаштування дачних доріжок з пісковика можна здійснити двома способами:

  • класичним (сухим);
  • з використанням цементної заливки.


Дачна доріжка з піщанику


Сухий спосіб визначає оригінальність і природність нового покриття, а другий спосіб може використовуватися також при кладці доріжки з природного каменю. Схема здійснення операцій виглядає наступним чином:

  • знімається частина грунту на зазначеній ділянці, висипається пісок і ретельно трамбується; дренажна система облаштовується шляхом незначного піднесення середини доріжки над її краями;
  • проводиться обробка каменів - вони вирівнюються по основі і краях так, щоб щілини між плитами мали мінімальні значення;
  • після попередньої обробки плити пісковика слід укласти на основу доріжки в необхідному положенні.

Для відтворення класичної укладки пісковика з використанням цементно-піщаної суміші необхідно заздалегідь приготувати власне суміш і окрему ємність з піском. Піднімаючи акуратно один з каменів, підкладається пісок. Камінь притискається до поверхні і після набрання ним відносної стійкості під плиту наноситься невелика кількість цементного розчину. Тепер камінь потрібно ще раз щільно притиснути до основи. Така операція проводиться щодо кожного окремого каменю. Незважаючи на те, що робота з укладання пісковика є досить трудомісткою і вимагає з боку майстра великої ретельності і терплячості, результат перевершує всі очікування! Доріжку з піщаника можна ефектно прикрасити садовими горщиками з квітами.

Доріжки з пластику

Дешеве і ергономічне покриття садових доріжок - це головний принцип у виборі сучасних матеріалів для ландшафтного дизайну заміських ділянок. І пластик - не виняток! Дачні пластикові доріжки створюються вже із заздалегідь підготовлених модулів у вигляді ґратчастих елементів. Перевагою таких доріжок служить той факт, що при їх облаштуванні немає необхідності в попередній підготовці місця. Крім того, завдяки високим параметрам міцності і зносостійкості пластик здатний прослужити досить довгий час, не вимагаючи при цьому яких-небудь особливих умов по догляду та експлуатації. Він легко монтується і демонтується, також модулі можуть бути використані вдруге.

Пластикова садова доріжка

Доріжки з тротуарної плитки та бруківки

Тротуарна плитка та бруківка на сьогоднішній день вважаються одними з найвідоміших матеріалів, що використовуються в облаштуванні пішохідних стежок, придворових майданчиків і, звичайно ж, доріжок на дачі. Ці вироби відрізняються високою міцністю, зносостійкістю і екологічністю, що визначає їх практичну і естетичну цінність для власників заміських ділянок. Крім того, варіативність цих виробів на сучасному ринку будматеріалів дозволяє купити тротуарну плитку для дачних доріжок, виходячи з естетичних уподобань господарів, а також їх технічних та експлуатаційних характеристик.

адова доріжка з тротуарної плитки

Процес укладання тротуарної бруківки з метою облаштування дачної доріжки нічим не відрізняється від укладання будь-якої іншої пішохідної доріжки. Головними етапами робіт є:

  • розмітка майбутньої доріжки і підготовка основи (виїмка грунту на певну глибину);
  • укладання крайових елементів (бордюрного каменя);
  • облаштування піщаної подушки;
  • укладання плитки або тротуарної бруківки;
  • трамбовка і фінішне доведення (заповнення стиків між кладочними елементами піском).


Садова доріжка з використанням бруківки


Головною перевагою використання в мощенні доріжок на дачі тротуарної плитки та бруківки є можливість створення більш складних композицій за рахунок комбінування виробів різної величини, типорозмірів і колірних відтінків. Тому доріжка на дачі, майстерно викладена з тротуарної плитки або бруківки, буде завжди виглядати оригінально і стильно, незалежно від тенденцій у сфері ландшафтного оформлення.

На сьогоднішній день варіантів оформлення та облаштування доріжок для дачі дуже багато. По суті, може підійти будь-який підручний матеріал - головне, проявити кмітливість і задіяти свої дизайнерські здібності. Приміром, дуже оригінально виглядають стежки з пляшкових пробок.

У цьому сегменті будівництва відкриті справжні простори для творчості. Створювати щось нове, комбінувати між собою різні матеріали й експериментувати з дачним простором зможе кожен. А доріжка, як головний елемент цього простору, повинна відповідати стилю і дизайну вже готового ландшафту - не просто прикрашати його, а створювати єдину картину ділянки.