Меню
Наша адреса: м. Лвів вул. Промислова, 60
м. Лвів вул. Промислова, 60
Телефони: (067) 966-97-00
Пн.-Пт.:с 9:00 - 18:00
Сб.: с 9:00 - 14:00
Вс.: вихідний
(067) 966-97-00 Замовити дзвінок

Паркан - данина моді чи практична необхідність?

Паркан - данина моді чи практична необхідність?

Паркан - данина моді чи практична необхідність?

Сьогодні облаштування огорожі або паркану є одним з головних способів облаштування присадибної та прибудинкової ділянки, обгородження дитячих і спортивних майданчиків, а також паркових зон. Функціональність огорож обумовлена, насамперед, необхідністю зонування приватної території від громадської, тому до зведення таких споруд пред'являються особливі вимоги


Огорожі - передісторія

Раніше огорожі представляли собою найпростіші конструкції з дерев'яних стійок, жердин або плетеної лози. Для їх зведення зазвичай використовувалися підручні матеріали, завдяки яким паркани виходили легкими і порівняно невисокими.

Зі зміною менталітету і поступовим удосконаленням технологій в нашій країні огорожі стали використовуватися в якості основних конструкцій для відокремлення приватного житлового простору. Однак віяння старовини все ж відчувається - сьогодні в тренді невеликі декоративні огорожі, що поєднують у своєму виконанні не тільки практичну, але й естетичну функцію.

Сучасні паркани: найбільш поширені види, особливості встановлення та догляду

Дерев'яна огорожа

У сільській місцевості, а також на дачних територіях найбільш поширеним і широко використовуваним видом огорожі залишається дерев'яна огорожа. Її основними різновидами є:

  • штакетник – являє собою звичайний паркан з дерев'яних рейок, які прибиваються до горизонтальних поперечин;
  • тин – цей тип огорожі виконується з переплетених між собою гілок чагарників і дерев, сьогодні тин в більшості випадків виконує виключно декоративну функцію;
  • частокіл – це дерев'яні кілки, вбиті в землю впритул один до одного;
  • дощатий паркан – є захисною конструкцією з дошок, які прибивають до горизонтальних поперечин або опорних стовпів впритул одну до одної.

З усіх перерахованих вище видів дерев'яної огорожі найбільш поширеним є штакетник. Набрані з цих складових елементів секції можуть бути закріплені на опори з дерева, металу, цегли або залізобетону, відстань між опорами може становити від 2-х до 5 метрів. Як правило, опори закопуються в основу приблизно на половину передбачуваної висоти паркану, а металеві стійки рекомендується закріплювати за допомогою бетону.

Дизайни штакетників сьогодні набувають різноманітних нових форм і виглядів


Штакетні рейки можуть кріпитися безпосередньо один до одного або на рівну відстань між собою. Форма рейок також може бути прямою або фігурною - з їх допомогою, як правило, створюється секційний малюнок паркану. Для збільшення терміну служби дерев'яних рейок, а також інших дерев'яних деталей і зрізів застосовуються фарби або антисептичні просочення. А ось для того, щоб сніг або дощова вода не затримувалися на відкритій деревині, важливо, щоб верхні зрізи штакетника були похилими.

Догляд за дерев'яним парканом є досить таки трудомістким процесом. Такий тип огорожі потребує періодичного фарбування та ремонту, при цьому не володіє особливою міцністю і стійкістю до великих механічних навантажень. Однак незаперечними перевагами дерев'яного паркану визнані цінова доступність, простота монтажу і заміни пошкоджених елементів. Також гідно слід оцінити захисну функцію цього паркану перед таким природним явищем, як вітер - розріджене розташування дерев'яних рейок значно знижує швидкість вітру і розсіює його енергію.

Кам'яні огорожі

Однак, незважаючи на всі переваги дерев'яних огорож, з метою забезпечення максимальної безпеки приватного майна та особистого життя збільшується популярність огороджувальних споруд з комбінації бетону, каменю, цегли, металу. Кам'яний паркан – це надійна та довготермінова конструкція, для зведення якої використовуються популярні будівельні матеріали: природний камінь, черепашник, вапняк, сланець, граніт і піщаник, а також червона облицювальна цегла. Для різноманітності поверхню кам'яних парканів прикрашають арками, нішами для вазонів, різними видами кладки - наприклад, нижня частина огорожі може бути виконана з каменю, а для зведення верхніх секцій використовується цегла.




Мозаїчний паркан з каменю


При стандартних розмірах паркану - висоті до 2-х метрів і довжині прольоту не більше 5 метрів - кладка відбувається в півцеглини. Опорні стовпи заглиблюються в землю до рівня промерзання грунту, для міцності їх армують металевими трубами, діаметром не більше 150 мм. Як правило, для облаштування кам'яної огорожівикористовується стрічковий фундамент, а верхні металеві секції забезпечують найкращий захист від проникнення непроханих гостей. Проте у «глухих» кам'яних парканів є недолік - вони погано захищають від різких повітряних потоків. Щоб мінімізувати вплив висхідних і низхідних потоків повітря, які проходять вздовж стіни, в суцільній конструкції кам'яних стін рекомендовано робити отвори, які будуть надалі сприяти вільній циркуляції повітря і запобігати ймовірності появи протягів. Так, фахівці рекомендують класти цеглу на невеликій відстані один від одного, надійність і краса паркану в цьому випадку не постраждає, зате на присадибній ділянці буде завжди зберігатися оптимальний мікроклімат.

Бетонні огорожі

Сучасні бетонні огорожі представляють собою плити із склофібробетона, які можуть ідеально імітувати плетіння, цеглу, необроблений природний камінь і навіть дерев'яні дошки. Основними перевагами бетонних огорож визнані їх міцність, довговічність, швидкість і простота монтажу, а також прийнятна вартість. Монтування плит здійснюється безпосередньо на поверхню фундаменту, між бетонними опорними стовпами. Проте така огорожа менше підходить для дачних ділянок, які використовуються, як правило, для вирощування овочів і фруктів, так як бетонні плити утворюють своєрідний застій повітря, який негативно позначається на рослинності.

Оригінальний дизайн бетонної огорожі

Комбіновані огорожі

Кобіновані огорожі складаються з «глухої» нижньої частини, опор з різних матеріалів і секцій між ними. Як матеріал для заповнення секцій може використовуватися штакетник, металева сітка, горизонтально укладені дошки або ковані декоративні вироби.

Комбінована огорожа з кам'яною основою та елементами з металу

Металеві огорожі

Металеві огорожі - це паркани з використанням різноманітних металевих елементів, надійно скріплених між собою. Великі зазори і простота конструкції забезпечують оптимальну циркуляцію повітря, при цьому чудовий і акуратний зовнішній вигляд паркану з металу ідеально поєднується з будь-яким ландшафтом. Основними перевагами металевого паркану є:

  • стійкість конструкцій до механічних впливів і пошкоджень;
  • довговічність і привабливий зовнішній вигляд;
  • простота в догляді і монтажі;
  • -поєднання з іншими будівельними та оздоблювальними матеріалами.

В якості основних елементів металевої огорожі виступають зварні решітки, сітка-рабиця, а також решітки художньої ковки або лиття. Опорами можуть бути сталеві труби або суцільній профіль, які закріплюються в цементному розчині. Металеві елементи і деталі огорожі кріпляться до опор за допомогою зварювання.

Огорожа з металевої сітки є на сьогоднішній день найбільш простим і доступним видом огорож. Сучасний ринок будівельних матеріалів пропонує широкий асортимент сітки різної довжини і ширини, крупної і дрібної структури, зі сталі, оцинковану та з вініловим покриттям. Збільшений термін експлуатації (більше 15 років) металевій сітці забезпечує гальванічне цинкове покриття. Огорожа з цього виду сітки не потребує періодичного фарбування, не вигоряє під впливом сонячних променів, не тріскається в результаті температурних перепадів і зберігає свій первісний вигляд протягом всього терміну використання.


Паркан-сітка

Чорна (неоцинкована) сітка відрізняється малими розмірами вічок - до 15 мм, і в більшості випадків призначається для штукатурних робіт. Вона дешевше оцинкованої сітки, однак вимагає постійного захисту від впливу корозії. Для облаштування огорож з цього матеріалу використовуються стійки, монтовані в бетон або грунт, і дріт, що запобігає провисання сітки.

Однак найбільш красивими, привабливими і дорогими парканами є ковані огорожі.

Ковані елементи в облаштуванні огорожі


Одночасна простота і легкість конструкції забезпечують такій огорожі вишуканий вигляд як з внутрішньої сторони, так і з зовнішньої. Це досягається за рахунок використання в якості основного сировинного матеріалу металевих прутів з квадратним перетином. Під впливом вогню і молота метал набуває химерних форм, а зібрані в єдину конструкцію ковані елементи створюють неповторні за своєю красою, якісні та довговічні огорожі.

Живі огорожі

Живі огорожі ідеально підходять для тих, хто бажає безперервно відчувати подих природи. Безпосередній зв'язок з природою і стовідсоткова екологічність таких огорож - головні чинники, що обумовлюють їх використання. Крім того, живоплоти забезпечують обгородженим ділянкам збереження власного мікроклімату. В якості рослинних елементів для облаштування живих парканів використовуються, як правило, швидкорослі кущі і рослини, що в'ються. При правильному і своєчасному догляді за ними огорожі «вливаються» в загальний дизайн ділянки і перетворюють дворову територію у своєрідний сад, де казка переплітається з дійсністю.


Жива огорожа в комбінації з білим штакетником

Таким чином, вибір певного типу огорож залежить виключно від індивідуальних переваг і фінансових можливостей. Звертаючи увагу на зовнішній вигляд, не варто, однак, забувати і про якість. Адже саме від якісно облаштованої огорожі часто залежить комфортне проведення часу на власній присадибній ділянці.