Меню
Наша адреса: м. Лвів вул. Промислова, 60
м. Лвів вул. Промислова, 60
Телефони: (067) 966-97-00
Пн.-Пт.:с 9:00 - 18:00
Сб.: с 9:00 - 14:00
Вс.: вихідний
(067) 966-97-00 Замовити дзвінок

7 відмінностей між клінкерною і облицювальною цеглою

7 відмінностей між клінкерною і облицювальною цеглою

Трохи історії


Перебуваючи у вічному пошуку міцних і довговічних будівельних матеріалів, на початку XIX століття голландські вчені, нарешті, знайшли ідеальний матеріал, що підходить як для обробки будівель, так і для мощення доріг і тротуарів. Цей будматеріал отримав назву «клінкер» і вже до середини вказаного сторіччя було запущено його серійне виробництво як у Голландії, так і в Угорщині, Німеччині, Англії та Америці. Широке визнання клінкерна цегла заслужила завдяки своїм унікальним властивостям: високій міцності, морозостійкості, малому вологопоглинанню і довговічності. У сукупності такі характеристики роблять клінкер, по суті, унікальним будівельним матеріалом, який в руках справжнього майстра набуває зовсім нового значення: будь-яка конструкція, в спорудженні якої була використана клінкерна цегла, буде одночасно і функціональною, і цінною з точки зору багатовікової архітектури. 

 
Головні відмінності 

 
Сьогодні клінкер користується особливою популярністю і в нашій країні. Цьому сприяють декілька чинників: унікальні експлуатаційні властивості і порівняно низька вартість матеріалу. Однак багато людей губляться у виборі, а дехто не відрізняє клінкерну та облицювальну цеглу взагалі. Хоча обидві групи цих виробів і схожі між собою, все ж є декілька відмінностей, від яких може залежати як робочий процес укладання, так і подальше використання. Тому спробуємо розібратися, в чому ж полягають відмінності між клінкерною і облицювальною цеглою.
Естетичність – обидва види цегли підходять для будівництва будинків завдяки своїм показниками міцності, однак найбільш естетичною є саме клінкерна цегла. Використовуючи цей матеріал в будівництві і оздобленні будівель, можна домогтися найкращого ефекту: фасад будинку вийде не тільки надміцним, але й презентабельним за зовнішнім виглядом.
Технологія виробництва. У виробництві клінкерної цегли використовується тугоплавка, так звана «худа» глина, до якої додаються порошкоподібні магматичні породи. За рахунок цього підвищується обсяг склофази в структурі виробів. На відміну від лицьової цегли, що обпалюється при температурі 800-1000°С, клінкерна цегла обпалюється при більш високих температурах - 1100-1300°С. Подібні технічні умови забезпечують матеріалу однорідну структуру, а отже - поліпшені експлуатаційні характеристики.
Рівень міцності. За рахунок відсутності пор у структурі клінкерної цегли вона є стійкою до перепадів температур і впливу вологи. Це забезпечує клінкеру високий рівень міцності - це показники М300, М600 і навіть М1000 (тобто, на один квадратний сантиметр клінкерної цегли припадає навантаження в 1000 кг). Коефіцієнт міцності звичайної облицювальної цегли не перевищує, однак, позначки М200.
Ступінь поглинання вологи. Цей показник відіграє ключову роль в експлуатації обох видів цегли, оскільки волога вважається головним ворогом цього будівельного матеріалу. До порівняння, рівень вологовбирання облицювальної цегли складає приблизно 12-14%, клінкерна цегла - 6-8%, а клінкер, покритий спеціальною глазур'ю, взагалі не абсорбує воду, оскільки його рівень вологовбирання становить 0%!
Морозостійкість. Ця характеристика клінкерної та облицювальної цегли визначається кількістю циклів замерзання і відтавання у відведений період часу зі збереженням їх споконвічних експлуатаційних властивостей не менше ніж на 80%. Згідно з проведеними дослідженнями, звичайній облицювальній цеглі було надано рівень морозостійкості F50, в той час як клінкерна цегла відповідає показнику F150, тобто, може витримати втричі більше морозних циклів.
Технологія укладання. У зв'язку з мінімальним рівнем вологовбирання клінкерної цегли при його укладанні рекомендується використовувати спеціальні модифіковані суміші. Звичайний кладочний розчин не підходить, тому що збільшується час його схоплювання, а отже - і час проведення робіт. 




Використання кольорової розшивки необхідне у разі зведення конструкцій з клінкерної цегли, так як ці вироби можуть поєднувати в собі одночасно більше двох відтінків. За допомогою кольорових розчинів підкреслюється естетичність і самобутність цього матеріалу. Однак, збільшується і час виконання запланованих робіт, оскільки процес розшивки і заповнення швів кольоровим розчином більш трудомісткий.
Клінкерна цегла - виправдане вкладення коштів
Незважаючи на те, що кладка клінкерної цегли передбачає не тільки додаткові фінансові витрати, але і проведення більш трудомісткого процесу робіт, цей матеріал все ж залишається найпопулярнішим в нашій країні. При дотриманні технології робіт фасадна кладка з клінкеру буде служити протягом десятиліть, не вимагаючи додаткових ремонтних робіт, чого не можна сказати про просту облицювальну цеглу, на якій перші тріщинки можна помітити вже після перших 8-10 років експлуатації. Окрім того, клінкерна цегла не вицвітає на сонці і протистоїть появі висолів. Тому, інвестувавши одного разу в якісний і надійний будівельний матеріал, Ви забезпечуєте собі і своїм близьким постійний комфорт у власному будинку.