Меню
Наша адреса: м. Лвів вул. Промислова, 60
м. Лвів вул. Промислова, 60
Телефони: (067) 966-97-00
Пн.-Пт.:с 9:00 - 18:00
Сб.: с 9:00 - 14:00
Вс.: вихідний
(067) 966-97-00 Замовити дзвінок

Використання натурального каменю для облицювання цоколя будинку. Слушні поради від професіоналів

Використання натурального каменю для облицювання цоколя будинку. Слушні поради від професіоналів

Цоколь – це конструктивна частина будинку, розташована між фундаментною основою і стіною будинку. Основна функція цоколя - захист першого поверху будівлі від впливу вологи і вогкості. Тому облицювання цієї частини будинку є відповідальним завданням, рішення якої слід довіряти виключно професіоналам. Облицювання цоколя з використанням натурального каменю - це відмінний варіант додання Вашому будинку гарного, респектабельного вигляду. Однак при плануванні облицювальних робіт слід враховувати, що для таких матеріалів, як облицювальний камінь, притаманна висока вартість, велика вага і досить складний монтаж, що вимагає певних професійних знань. Але не варто лякатися передчасно - підготувавшись заздалегідь і вивчивши всі пропозиції сучасного ринку облицювальних матеріалів для зовнішніх робіт, Ви з легкістю підберете потрібний вид натурального каменю, а роботи можна буде проводити, керуючись простими порадами професіоналів.

Як вибрати природний камінь, відповідний для облицювання цоколя: порівняльні характеристики

Так як облицювання цоколя натуральним каменем – складний і трудомісткий процес, якість використовуваного матеріалу грає найважливішу роль. У цьому випадку вибір здійснюється на користь морозостійкого каменю темних колірних відтінків з високим показником щільності. Така необхідність пояснюється тим, що на цокольну частину будинку виявляється найбільший вплив атмосферних факторів у вигляді періодичних температурних перепадів, контакту з вологою, пилом і брудом. Тому обробка цоколя повинна витримувати зовнішні впливи не один десяток років!

Найкращим варіантом натурального облицювання, як за експлуатаційними, так і з естетичних характеристик визнаний камінь магматичної природи походження: габро, граніт, лабрадорит, а також кварцит і піщаник. У той же час фахівці не рекомендують облицьовувати цоколь будинку мармуром, так як він при впливі сонячних променів втрачає свій первинний вигляд, а вапняк, черепашник і доломіт є породами каменю, які відносяться до категорії пухких, тому не відрізняються особливою міцністю і довговічністю.

Ще один критерій вибору натурального каменю для облицювання цоколя – товщина кам'яних плит. Вона може бути найрізноманітнішою, так само, як і розміри каменю. У цьому випадку вибір облицювального матеріалу слід здійснювати з урахуванням майбутніх дизайнерських рішень і технологічних вимог щодо водостійкості кам'яних плит. Для запобігання можливості попадання вологи під декоративний камінь слід використовувати спеціальний розчин, а шви закладати герметиком.

Обмеження щодо використання натурального облицювального каменю

При облицюванні цоколя натуральним каменем слід враховувати, що силікатні породи (кварцит, піщаник) не поєднуються з карбонатними кам'яними породами (мармур, вапняк, доломіт, травертин і черепашник), так як кремнієва кислота з силікатів ризикує вступити в реакцію з основою вапняних порід каменю - карбонатом кальцію, в наслідок чого обидві суміщені породи руйнуються. Компонування можливе при використанні всіх інших порід природного каменю.

Також при укладанні каменів слід враховувати схильність плит до зменшення або збільшення свого обсягу під впливом температурних варіацій, при цьому у кожного виду каменю ці параметри відрізняються. Щоб не допустити в подальшому розтріскування кам'яній поверхні, в процесі укладання між плитами залишається невеликий зазор, його ширина визначається індивідуально, виходячи з розмірів, площі і щільності кам'яних плит. Якщо для обробки цоколя використовується два види природних каменів, ширина зазорів розраховується для породи з найбільшим коефіцієнтом об'ємного розширення.

Способи та етапи укладання натурального каменю. Поради професіоналів

Перед тим як облицьовувати цоколь природним каменем, перш за все потрібно приготувати всі інструменти, необхідні для роботи: рівень, кутник, шпатель, кельму, кельму і малярську кисть для зволоження, гумову киянку, дерев'яний брусок, електроінструменти - болгарку з алмазним диском для різання і обточування каменю і електродриль з насадками для міксера.

1. Перший етап робіт - підготовка робочої поверхні. При облицюванні цегляної кладки в швах, розташованих між цеглинами, видаляються напливи цементного розчину. Якщо ж цоколь виконаний з бетону, рекомендується видалити всі виступаючі частки, застиглі при заливці рідкого бетону в щілинах опалубки.

2. На другому етапі робоча цокольна поверхню грунтується спеціальним складом для забезпечення більш надійного зчеплення з нею оздоблювального матеріалу.

3. На наступному етапі підбираються шматки природного каменю: їх торцева сторона повинна бути рівною, щоб максимально стикатися з повним правом облицьовується.

4. Готується розчин - для цього використовуються спеціальні модифікуючі клейові суміші для зовнішніх робіт, що забезпечують ідеальне зчеплення каменю з підставою, отже, довговічність облицювального покриття.

5. Укладання каменю. Цей етап найвідповідальніший - підібрані по конфігурації шматки природного матеріалу укладаються по-окремо шляхом притиснення плити до цокольній поверхні на клейовий розчин і постукування гумовою киянкою для її рівномірного прилягання і повного видалення повітря з-під оздоблювального матеріалу. Шматки кам'яної породи заглиблюються до моменту, коли їх площину створить єдину поверхню з сусідніми плитами.


6. Утворення рівною торцевій поверхні - зібрана по всій висоті цоколя кам'яна мозаїка при підході до верхньої торцевої лінії обрізається за допомогою болгарки. Таким чином, створюється ідеально рівна, гладка торцева поверхня.

7. Наступний етап - заповнення та зачистка швів між шматочками природного каменю. Роботи виконуються до того, як висохне базовий шар клейового розчину. Обов'язково підтирати його надлишки на лицьових поверхнях.

8. Останній етап облицювання цоколя натуральним каменем - облаштування захисту облицювального покриття від вологи, яка може проникнути в щілини між кам'яними плитами та під впливом мінливих температурних режимів порушити внутрішню структуру матеріалу. Найкращим варіантом захисту визнано покриття лаком.

Незважаючи на складність робіт, кінцевий результат облицювання цоколя будинку природним каменем буде радувати Вас первозданним, натуралістичним видом довгі роки. Просто крім інструментів та матеріалів потрібно запастися терпінням, а облицювальні роботи проводити уважно та акуратно. Поступово підбираючи кам'яну мозаїку та дотримуючись рекомендацій професіоналів, ви створите красиву і практичну цокольну поверхню, яка буде не тільки прикрашати, але та захищати цоколь Вашого будинку протягом довгого часу!