Меню
Наша адреса: м. Лвів вул. Промислова, 60
м. Лвів вул. Промислова, 60
Телефони: (067) 966-97-00
Пн.-Пт.:с 9:00 - 18:00
Сб.: с 9:00 - 14:00
Вс.: вихідний
(067) 966-97-00 Замовити дзвінок

Акрилова та силіконова фасадна фарба: 8 основних відмінностей. Особливості вибору

Акрилова та силіконова фасадна фарба: 8 основних відмінностей. Особливості вибору

Акрилова фасадна фарба являє собою універсальний фарбувальний матеріал, який використовується в обробці, ремонті та реставрації фасадів різних будівель і споруд. Основою складу є акрилові смоли, які забезпечують відмінну якість зчеплення фарби з поверхнею базової підстави. Після нанесення акрилової фарби на фасаді утворюється гладкий, матовий шар, який має високі показники пропуску повітря, стійкий до вологості і атмосферних опадів.


Cиліконові фарби виробляються на основі силіконової смоли, яка є полімером і містить на мікроскопічному рівні частинки кремнію. Після нанесення складу на поверхню, виявляються такі властивості, як паропроникність, стійкість до стирання і впливу ультрафіолетових променів, гідрофобність.


Обидва види фасадних фарб - і акрилові, і силіконові - використовуються в сучасних оздоблювальних роботах, так як відмінно справляються з геофізичними і кліматичними навантаженнями нашого регіону. Однак деякі властивості ці фарби все ж відрізняються. Тому нижче наведені відмінні якості, властиві тільки одному типу фарб. Порівнявши їх, можна буде безпомилково визначитися зі складом, виходячи з індивідуальних вимог і уподобань майстра.

Чим відрізняється силіконова фасадна фарба від акрилової?

  1. Першим критерієм порівняння є компонентний склад і фізико-хімічні властивості. У склад силіконової фасадної фарби додаються полімерні речовини, завдяки яким після випаровування розбавляють речовини утворюється міцна, еластична плівка. У той же час, силіконові фасадні фарби можуть бути використані без додавання акрилових з'єднувачів.
  2. Пропускна здатність. У порівнянні з силіконовими фарбами, акрилові фасадні фарби мають більш низькою пропускною спроможністю щодо повітря та пара. Тому такі склади не можуть бути використані для нанесення на силікатні підстави або підстави з вапняної штукатурки.
  3. Гідрофобність - є відмінною рисою силіконових фасадних фарб. Така якість дозволяє використання складів при будь-яких погодних і кліматичних умовах, завдяки нейтральній електростатичність на готовій поверхні не утворюється забруднень.
  4. Швидкість випаровування води (при розчиненні розріджувача) - за рахунок наявності в складі силіконових фасадних фарб більшої кількості полімерних з'єднань вода випаровується швидше, отже, час висихання поверхні також скорочується.
  5. Діапазон виконуваних робіт. У порівнянні з акриловими фасадними фарбами силіконові склади мають більш широкий спектр можливостей використання завдяки вдосконаленому складу і поліпшеним експлуатаційним властивостям. Силіконовий склад застосовується на всіх типах внутрішніх і зовнішніх поверхонь, у цих фарб вище рівень стійкості до дії вологи і агресивних середовищ.
  6. Термопластичність - на відміну від силіконових фарб акрилові фасадні фарби розм'якшуються під дією високих температур.
  7. Еластичність - завдяки наявності більшої кількості полімерних речовин в складі силіконові фарби більш пластичні, а при нанесенні можуть приховувати тріщини розміром до 2 міліметрів.
  8. Вартість фарбувальних складів - ціна акрилових і силіконових фасадних фарб відрізняється в залежності від хімічної композиції, функціональних якостей і найменування виробника. Однак вартість силіконових фасадних фарб перевищує цінові показники акрилових складів.


Загальні характеристики

До властивостей як акрилових, так і силіконових фарб відносяться такі характеристики:

  • висока міцність і довговічність фінішного полімерного шару;
  • стійка колірна насиченість, збереження яскравості кольору;
  • нетоксичність хімічного складу барвників сумішей, завдяки якій неприємні запахи під час роботи відсутні;
  • можливість використання поверх рельєфного оформлення фасадів;
  • естетичність;
  • стійкість до впливу водного середовища й стирання.

Завдяки цим якостям обидва види фасадних фарб широко використовуються у зовнішньому оформленні фасадів будівель й конструкцій. Однак ще одне важливе питання полягає в тому, чи можливо спільне застосування різних типів фарбувальних складів.


Однозначно гарантувати якість полімерних покриттів при змішуванні акрилової й силіконової фасадної фарби не можна, хоча водне підставу складів й сприяє нормальній змішуваності. Тому виробники радять уникати таких сумнівних експериментів. Додавання силіконових смол в акрилові фарби допускається лише в умовах виробництва з метою поліпшення й модифікації первинних властивостей базового складу.


Таким чином, вибір між акриловими й силіконовими фасадними фарбами здійснюється індивідуально, з урахуванням технічних, естетичних й експлуатаційних вимог забудовника до фінального якості покриття. Перераховані вище критерії відмінності послужать допомогою у визначенні типу фарби, яку, можливо, ви захочете використовувати для оформлення фасаду вашого будинку. © 2018 Моя Хата All Rights Reserved. Created by Biz-Info