Меню
Наша адреса: м. Лвів вул. Промислова, 60
м. Лвів вул. Промислова, 60
Телефони: (067) 966-97-00
Пн.-Пт.:с 9:00 - 18:00
Сб.: с 9:00 - 14:00
Вс.: вихідний
(067) 966-97-00 Замовити дзвінок

Облицювання фасаду: гнучкі зв'язки та вентиляційні коробочки

Облицювання фасаду: гнучкі зв'язки та вентиляційні коробочки

Гнучкі зв'язки є елементами з полімерного композитного матеріалу, що використовуються для з'єднання внутрішніх несучих стін з зовнішнім облицювальним шаром в конструкціях будівель різного призначення. Основна функція гнучкого зв'язку - з'єднання внутрішньої стіни через утеплювач (або повітряний проміжок) з облицювальною поверхнею.

Визначення «гнучкого зв'язку» походить від конструкційних характеристик багатошарових стін. Справа в тому, що внутрішня частина таких стін звернена всередину приміщень, тому вона не піддається істотним змінам температур або геометричних розмірів. А ось облицювальна частина багатошарової стіни навпаки відчуває на собі значні перепади температур: влітку облицювальна поверхня нагрівається до 60-70°С, а взимку стіна може охолоджуватися до -40° - -50°С. У результаті таких великих температурних перепадів зростає ймовірність зміни геометричних розмірів облицювальної стіни. Виходить, що внутрішні стіни залишаються нерухомими, а облицювальні схильні до деяких змін - гнучкі зв'язки в цьому випадку згинаються разом із зовнішньою поверхнею, завдяки чому попереджується поява тріщин і забезпечується міцність з'єднання стін. Іншими словами, забезпечується надійність всієї конструкції.



Схема - як облаштувати гнучкі зв'язки


Проходячи повністю через багатошарову захисну конструкцію, в тому числі і утеплювач, гнучкі зв'язки відіграють значущу роль в енергетичній ефективності всієї будівлі. У холодний період в товщі стіни, як правило, утворюється волога, що впливає на гнучкий зв'язок. Тому при виборі цих елементів, що призначаються для цегляної кладки, слід враховувати параметри їх опору теплопередачі та антикорозійної стійкості. При виготовленні гнучких зв'язків повинні бути використані полімери або матеріали з антикорозійним покриттям.

Переваги використання гнучких зв'язків

Серед домінуючих характеристик гнучких зв'язків особливу увагу слід приділити таким:

  • низька теплопровідність - за рахунок цього виключається ймовірність прояву містків холоду;
  • висока корозійна та хімічна стійкість - вироби не іржавіють і є стійкими щодо впливу агресивних середовищ, а також бетону;
  • низька щільність - цей параметр визначає малу вагу зв'язків, а отже - зниження навантаження на фундамент будівлі;
  • пожежобезпечність;
  • міцність і довговічність;
  • економічна доцільність.

Таким чином, використовуючи гнучкі зв'язки в сучасному будівництві, можна не тільки зміцнити зведену конструкцію, але і підвищити якість усього будівельного об'єкта.

Вентиляційні коробочки

У процесі облицювальних робіт з використанням методу подвійної цегляної кладки, коли потрібно застосувати шар теплоізолюючого матеріалу, повинен бути забезпечений спеціальний вентильований контур. Його основним призначенням є забезпечення збереження і сухого стану утеплювача, а також запобігання накопиченню вологи в результаті теплопередачі. Вентиляційний зазор виконується шляхом облаштування особливих вентиляційних щілин у швах нижніх рядів облицювальної кладки. Через них повітря проникає у вентиляційні зазори і піднімається вгору під покрівлю. Такий принцип безперервного повітрообміну забезпечує постійний рух повітря по вентиляційних каналах, за рахунок чого накопичені пари вологи швидко вивітрюються з теплоізоляційного шару.



Для більшої зручності і забезпечення високої ефективності вентиляції використовуються спеціальні вентиляційні коробочки


Для більшої зручності і забезпечення високої ефективності вентиляції використовуються спеціальні вентиляційні коробочки. Вони монтуються безпосередньо у вертикальні шви облицювальної кладки. Їх порожниста конструкція, яка забезпечує вільне проходження повітря, а додаткові напрямні ребра перешкоджають попаданню дрібних гризунів, комах і крапель дощу у внутрішній простір.

Особливості застосування вентиляційних коробочок

Установка вентиляційних коробочок проводиться з частотою 1 виріб на 2-3 облицювальних цеглини у вертикальні шви кладки. Якщо висота будівлі не перевищує двох поверхів, буде достатньо встановити два ряди вентиляційних коробочок - в першому і останньому рядах кладки. Якщо ж теплоізоляційні шари стін і скатної покрівлі об'єднані в одну систему, то знадобиться лише один ряд коробочок, які слід встановити в першому ряді.



Розташування вентиляційних коробочок у стіні




Розріз стіни над вікном



Розріз стіни під вікном



Розріз стіни над фундаментом


Для багатоповерхових будівель додатково встановлюється один ряд вентиляційних коробочок на кожні два поверхи. Також їх слід встановлювати над і під віконними/дверними прорізами. Товщина вентильованого повітряного прошарку повинна становити від 30 до 50 мм. А в місцях, де фундамент з'єднується з несучими стінами, повинна бути передбачена як вертикальна, так і горизонтальна гідроізоляція. Її висота повинна бути не менше 150 мм.

Переваги вентиляційних коробочок в умовах технологічної експлуатації будівлі

Як одні зі складових елементів конструкції вентиляційні коробочки здійснюють безпосередній вплив і на інші експлуатаційні параметри будівлі: міцність, морозостійкість і теплову ефективність. Тому ці вироби необхідні, оскільки:

  • забезпечують будівлі повноцінний мікробіологічний захист;
  • безперервно просушують внутрішні поверхні фасаду, тим самим позитивно впливаючи на його довговічність;
  • перешкоджають появі цвілі і соляних плям (висолів);
  • підтримують стабільний мікроклімат всередині теплоізоляційного шару;
  • сприяють виведенню конденсата назовні;
  • відповідають кольору кладки і не виділяються на тлі інших елементів кладки, за рахунок чого зберігається привабливий вигляд фасаду.

Таким чином, необхідність використання вентиляційних коробочок виправдана як практично, так і економічно. При відносно невисокій вартості ці конструктивні елементи дозволяють поліпшити загальні характеристики кладки і забезпечити довготривалу безпеку в процесі експлуатації всього будинку.