Меню
Наша адреса: м. Лвів вул. Промислова, 60
м. Лвів вул. Промислова, 60
Телефони: (067) 966-97-00
Пн.-Пт.:с 9:00 - 18:00
Сб.: с 9:00 - 14:00
Вс.: вихідний
(067) 966-97-00 Замовити дзвінок

Гідроізоляція: горизонтальна, ін'єкційна, обмазочна, проникаюча і рулонна. Основні відмінності

Гідроізоляція: горизонтальна, ін'єкційна, обмазочна, проникаюча і рулонна. Основні відмінності

У захисті від попадання вологи потребують всі поверхні, конструкції або приміщення, які будь-яким чином контактують в процесі експлуатації з водним середовищем: фундаменти, дахи, підвали, утеплювач, санвузол і ванні кімнати. Відзначимо, що захист від води слід забезпечити не тільки в місцях, де існує ймовірність прямого впливу, але і там, де є ризик формування конденсату. Рішення проблеми полягає в облаштуванні гідроізоляції, її вид вибирається залежно від призначення, технології нанесення, особливостей поверхні, що ізолюється, експлуатаційних характеристик ізолюючого складу. Однак головне завдання гідроізоляції - запобігання течі і просочування води в структуру будівельних і оздоблювальних матеріалів, так як хімічні речовини, розчинені у воді, поступово руйнують їх, негативно впливаючи на міцність і довговічність. Тому гідроізоляція повинна бути комплексною: захищеними від вологи повинні бути і конструкції, і матеріали, з яких вони зроблені, і приміщення.


Класифікація та основні типи гідроізоляції


Гідроізоляційні матеріали розрізняються за наступними категоріями:

  • за методом облаштування та монтажу;
  • по призначенню;
  • по найменуванню використовуваних матеріалів;
  • за часом і місцем використання.


Одним з головних критеріїв вибору гідроізолятора є спосіб облаштування. Згідно даним критерієм розрізняють такі види гідроізоляції:

  • горизонтальна;
  • ін'єкційна;
  • обмазочная;
  • проникаюча;
  • рулонна.


Далі ми представимо більш докладний опис цих видів гідроізоляції, визначивши переважні характеристики і відмінності кожного з них.

1. Горизонтальна гідроізоляція – є одним з найбільш ефективних і недорогих способів ізоляції, що застосовуються на етапі закладки фундаментів будівель. При облаштуванні цього типу гідроізоляції виконується підрізка стінових конструкцій в горизонтальній площині, а отримані щілини заповнюються водонепроникними, герметичними матеріалами. Таким чином, створюється шар, що перешкоджає проникненню вологи всередину тіла фундаменту або стіни. Найбільш оптимальним варіантом вважається використання комбінованих технологій - горизонтально-вертикальної, просочувальної і ін'єкційної гідроізоляції. В результаті виходить складне ізоляційне покриття, максимально захищає від вологи не тільки внутрішні приміщення будівлі, але і цокольну частину фасаду.


2. Ін'єкційна гідроізоляція являє собою технологію облаштування вологозахисту, засновану на формуванні мембрани між влагосодержащих шарами грунту і огороджувальними конструкціями: стінами, фундаментом, перекриттями. Особливістю технології є уприскування (інжектірованіе) в зовнішній простір конструкції, що захищається гидрофобного гелю, який при застиганні закупорює пори, наявні і в грунті, і в стіні. Ін'єкційна гідроізоляція широко використовується при аварійних і планових ремонтах технологічних тунелів, магістральних каналізацій, підземних парковок і великогабаритних водойм штучного походження. У побуті таким чином ізолюють підвали та інші приміщення, що знаходяться нижче рівня фундаменту.


Для облаштування ін'єкційної гідроізоляції використовуються матеріали на мінеральній, епоксидної і мінеральній основі. Герметик легко проникає в структуру цегляної, бетонної або газобетонної кладки, створюючи горизонтальне відсічення і перешкоджаючи підняття парів вологи вище.

3. Обмазувальна гідроізоляція. Дана технологія застосовується для забезпечення зовнішнього захисту будівлі (від грунтових вод) і внутрішнього захисту стінових конструкцій (від капілярної вологи). Ізоляція може бути одношарової або багатошарової, при цьому товщина покриття варіює від одного до декількох міліметрів. Обмазувальна гідроізоляція виконується, як правило, з використанням бітумних або полімерних мастик.


Особливість обмазувальної гідроізоляції полягає в тому, що в процесі затвердіння мастики утворюється плівка, ефективно затримує вологу і не допускає деформації самого матеріалу.

4. Проникаюча гідроізоляція. Дана технологія застосовується переважно для внутрішнього захисту фундаменту і бетонних підстав, що забезпечується за рахунок суміші з цементу високої марки міцності, кварцового піску середнього помолу і спеціальних гідрофобних добавок. Крім бетонних і цегляних поверхонь, використовуючи таку суміш, можна ізолювати і цементні шви між окремими блоками фундаменту або кладки, які є найбільш вразливими до впливу вологого середовища.


При нанесенні ізоляційної суміші на робочу поверхню активні хімічні добавки проникають в капіляри стінового матеріалу або фундаменту, а після контакту з водою відбувається їх кристалізації, в результаті якої заповнюються всі пори, порожнечі і мікротріщини, а у бетонних конструкцій поліпшуються такі властивості, як щільність, водонепроникність , міцність і морозостійкість.

5. Рулонна гідроізоляція. Цей метод облаштування вологозахисту передбачає використання рулонних матеріалів, які в процесі робіт наплавляються або наклеюються один на одного, формуючи при нагріванні полум'ям міцний, герметичний шар, що захищає робочу поверхню від впливу вологи і агресивних середовищ. Монтаж рулонної гідроізоляції здійснюється за допомогою бітумних, полімерних і полімерно-бітумних матеріалів, як правило, на горизонтальних і вертикальних поверхнях фундаменту. Кількість необхідних шарів гідроізоляції визначається з урахуванням рівня гідростатичного напору. При відсутності підвалу стіни фундаменту оклеиваются ізоляційним матеріалом не тільки зовні, але і зсередини.

На будь-якому етапі будівництва особлива увага приділяється саме якісної гідроізоляції - будь-яке приміщення, будь-яка поверхня повинні бути захищені від впливу вологого середовища, незалежно від своєї складності або призначення. Тому при виборі типу гідроізоляційних матеріалів увагу слід приділяти таким параметрам, як еластичність, механічна міцність, теплостійкість і, звичайно ж, водонепроникність.