Меню
Наша адреса: м. Лвів вул. Промислова, 60
м. Лвів вул. Промислова, 60
Телефони: (067) 966-97-00
Пн.-Пт.:с 9:00 - 18:00
Сб.: с 9:00 - 14:00
Вс.: вихідний
(067) 966-97-00 Замовити дзвінок

Якими бувають архітектурні стилі будинків : ознаки, відмінності, проекти

Якими бувають архітектурні стилі будинків : ознаки, відмінності, проекти

Архітектурний стиль будинку є ансамблем фасадних композицій і прийомів в побудові різних планів будівлі. Також при створенні архітектурного стилю особлива увага приділяється матеріалам, що використоуються у будівництві, формам обробки, декоративному оформленню зовнішніх фасадів і інтер'єру внутрішніх приміщень.
Серед найбільш відомих архітектурних стилів, що використовують сьогодні, можна згадати: Ампір, Готику, Бароко, Класицизм, Конструктивізм, Модерн, Постмодернізм, Неокласицизм, Ренесанс, Еклектику, Неоготику і Рококо.

Будівництво будинку має на увазі, зазвичай, не лише зведення самої конструкції, але і надання їй певного вигляду, що свідчить про статус і смаки власника. Гарантією довговічності будови служить реалізація правильної архітектурної форми і технологічне оснащення будинку. А щоб будинок втілював собою високий естетичний ракурс, від проектувальника знадобиться знання архітектури, композицій, особливостей використовуваних будівельних і обробних матеріалів, наявність бездоганного смаку.
До уваги повинне братися все: побажання власника майбутнього будинку, його фінансові можливості, особливості місцевості, де буде ініційовано будівництво, індивідуальність самої будови відносно вибраного стилю архітектури.

Тепер спробуємо описати основні ознаки найбільш відомих архітектурних стилів будинків.

Будинок в стилі Класицизм.



Будинок в класичному стилі


Класика вважається універсальним архітектурним стилем, оскільки його основним принципом є дотримання суворості у формах і лініях, пропорціональності і урівноваженості у фасадних композиціях.
Класичний стиль в архітектурі приватних будинків користується великою популярністю.



Класичний будинок


Це пояснюється численними можливостями в застосуванні різних видів обробки і багатим асортиментом будівельних матеріалів. Так у забудовників з'являється можливість не лише пожвавлювати складні архітектурні рельєфи, але і ефектно вписувати будинок в загальну ландшафтну композицію. Головні елементи, що вказують на класичний стиль в архітектурі будинку, - ризалиты, нарядні балюстради, палацовий інтер'єр і шикарна прямолінійність до усіх.
Цей стиль властивий графським садибам і палацам, проте сьогодні класичну архітектуру можна розглянути і в приватних будинках і котеджах. Умовою для створення класичної архітектурної композиції виступає використання дорогих обробних матеріалів і елементів, що привертають увагу розкішшю і пишністю.

Будинок в альпійському стилі (шале).

Дом в стиле Шале

Будинок в стилі Шале

Цей стиль віддають перевазі ті, хто прагне усамітнитися в лоні природи, облаштувавши навколо себе добротний і функціональний простір. Будинок в альпійському стилі ототожнює в собі, таким чином, найкращі традиції заміського житла, в якому кожен елемент архітектури і інтер'єру покликаний служити на благо комфорту своїх хазяїв.

Як правило, для будівництва будинку в архітектурному стилі шале використовуються виключно натуральні матеріали: камінь, дерево, кераміка, цегла. У обробці також переважають натуральні відтінки. Невід'ємними елементами альпійської архітектури і інтер'єру є каміни, необроблені дерев'яні панелі і грубо пофарбовані дошки, селянське начиння і сільська вишивка.



Архитетурний стиль Шале


Нині будинки в альпійському стилі шале є еталоном зручності, добротності, комфорту і функціональності. Наявність величезної різноманітності будівельно-обробних матеріалів дозволяє сьогодні істотно понизити матеріальні витрати на зведення «альпійського» будинку і зберегти усі характеристики, необхідні будові в певній кліматичній зоні.

Будинок в стилі конструктивізм.



Будинок в стилі Конструктивізм


Головною відмінністю будинків в стилі конструктивізм виступає мінімалізм в усіх використовуваних деталях і предметах інтер'єру, чіткість архітектурних ліній і максимальна функціональність зовнішнього і внутрішнього простору. Архітектурний конструктивізм не терпить додаткових деталей і прикрас. Проте, як не дивно, будинок в такому стилі ідеально вписується в природний ландшафт.

Наслідуючи тенденції мінімалізму і функціональності, будинкам в стилі конструктивізм властиві великі приміщення і нестандартні рішення, що стосуються окремих блоків будівлі. Іноді навіть створюється враження, що конструктивний будинок створений з окремих блоків, поставлених один на одного і сполучених між собою одним простором. Проте, така задумка архітекторів : щоб все було корисно, але нічого не було зайвим!

Будинок в стилі хай-тек.



Будинок в стилі Хай Тек


Такому архітектурний стиль наслідують прибічники сучасних тенденцій. Будинок в стилі хай-тек є, як правило, складною і хитромудрою конструкцією, де акцент ставиться на скло, метал і функціональну техніку.



Стиль Хай Тек


Також характерними для архітектурного стилю хай-тек є наступні властивості: чіткість і лаконічність форм, мінімум меблів, перевага приглушеним колірним відтінкам, наявність величезної кількості скляних і металевих елементів. Щоб конструкція виглядала доповненою, прилеглий ландшафт слід також облаштувати відповідно - будинок можна оточити ландшафтними елементами, яким властиві ознаки еклектичності, високих технологій і космічного майбуття.

Будинок в стилі ренесанс.



Будинок в стилі Ренесанс


Цей стиль можна легко відрізнити від інших, оскільки удома в стилі ренесанс нагадують багато в чому середньовічні замки. Основними їх ознаками є невеликі дворики і відкриті аркади, а також прості і в той же час витончені фасади.

Архітектура будинків в стилі ренесанс включає пілястри, колони, напівкруглі арки і півсферичні куполи. Крім того, в інтер'єрі такого будинку обов'язково має бути присутнім вишуканий орнамент, і дотриманий принцип вільного співвідношення простору і матерії.

Будинок у стилі барокко.



Будинок у стилі барокко


Архітектура у стилі барокко відрізняється пишнотою і помпезністю. Через дорожнечу будівництва і обробки такі будинки зустрічаються досить рідко. Будинок у стилі барокко нагадує розкішний палац з розфарбованими позолотою фасадами.

Відмінними рисами цього архітектурного стилю є симетричність усіх декоративних елементів і присутність яскравих кольорів і масивних деталей : колон і спіралей. Також важливо, щоб інтер'єр був гармонійним - усі складові декору повинні складати одно ціле, незалежно від розмірів і забарвлення, а архітектурному стилю будинку повинен відповідати і довколишній ландшафт. Так розкішна картина бароко буде повністю закінченою.

Будинок в стилі модерн (Art-nouveau).

Дом в стиле Модерн

Будинок в стилі Модерн


Архітектурний стиль модерн зародився на початку XX століття, а головною його концепцією її є сукупність кращих досягнень минулого і новітніх ідей сьогодення. У архітектурі стиль модерн представлений плавними, перетікаючими один в одного лініями, в яких видимі натуралістичні мотиви.

Практично будь-який будинок в стилі модерн є витвором мистецтва - ідеальне поєднання динамічності і функціонального планування роблять архітектурну композицію завершеної. Головний акцент ставиться на індивідуальність будинок і його відповідність сучасним вимогам комфорту, тому від архітектора, що вирішив утілити в життя найсміливіші стильові рішення, знадобиться не лише творчий підхід, але і нестандартне мислення, здібну минувщину перетворити на актуальне.
Будинок в замковому стилі. Цьому архітектурному стилю властиві масивні стіни і великі геометричні форми, практично відсутні художні прикраси. Головний принцип побудови архітектури в замковому стилі - наслідування благородної простоти і виключення яких-небудь архітектурних надмірностей.

Згідно з епохальними вимогами, яким повністю відповідає будинок в замковому стилі, архітектурний ансамбль повинен відображати монументальність. Так, в зовнішній обробці використовується натуральний камінь, а також матеріали близькі за характеристиками - важливо, щоб у всьому був видимий ефект старовини. Внутрішній інтер'єр повинен включати настінний живопис і великі вітражі.

Як відображення власної індивідуальності, будинок у будь-якому з вище представлених архітектурних стилів покликаний забезпечувати максимальний комфорт своїм власникам. Тому, роблячи вибір на користь одного із стилів, не варто забувати про функціональність - усі предмети інтер'єру повинні вносити свій внесок в підтримку вибраного тону і зберігати упродовж довгого часу первинне враження від архітектурної композиції.