Фундаменти для забору: поради з облаштування

Теми блога

Представляючи собою відокремлену конструкцію, виконують одночасно захисну і декоративну функцію, паркан може бути зведений як в міських умовах, так і за містом. Його головне призначення - розмітка ділянок і захист від непрошених гостей. Однак, щоб паркан повноцінно виконував свою роль протягом довгого часу, в процесі його облаштування слід брати до уваги безліч чинників. Основний елемент будь-якого паркану - це його основу. Фундамент для забору перешкоджає його деформації і обвалення, тому від того, як було закладено основу, залежить міцність і стійкість всієї конструкції.

Фундаменти для забору

Функціональне призначення фундаменту під паркан - рівномірний розподіл навантаження, завдяки чому запобігають можливі розриви і деформації в конструкції огорожі. Основні параметри, які беруться до уваги перед початком будівництва, це:

 • матеріал, з якого планується звести захисну огорожу;
 • передбачувана висота конструкції;
 • специфіка ґрунту;
 • рельєфні особливості будівельної ділянки.

Залежно від цих факторів і вибирається найбільш оптимальний варіант фундаменту: для легких декоративних огорож підходять незаглиблений фундаменти, а для більш важких огороджувальних конструкцій облаштовуються надійні і міцні підстави.

Види фундаментів для забору та їх особливості

За типом несучих елементів, за допомогою яких розподіляється навантаження, фундаменти можуть бути стрічковими (монолітними), стовпчастими, пальовими, столбчато-стрічковими і на кам'яній основі. Перед тим, як вибрати фундамент для паркану, щоб уникнути конструкційних помилок і недоліків найкраще ознайомитися з особливостями кожного окремого типу.

 1. Стрічковий фундамент для паркану - це поглиблена в землю залізобетонна стрічка, на яку згодом встановлюється паркан. Ця по виду проста конструкція дозволяє рівномірно розподіляти вагу огорожі, тим самим збільшуючи його стійкість. Такий тип фундаменту вважається універсальним - він відмінно підходить як для цегляних парканів, так і для більш легких огорож з дерева або профнастилу. А при зведенні важких конструкцій необхідно провести армування стрічкового фундаменту. У цьому випадку збільшуються витрати на будівництво, проте вони виправдовують себе за рахунок стійкості і довговічності новозведеного огорожі.
 2. Стрічковий фундамент для забору

  Стрічковий фундамент для забору

 3. Стовпчастий фундамент для паркану - це найпростіший, отже, самий бюджетний тип фундаменту. Принцип будівництва в цьому випадку має на увазі установку опорних стовпів безпосередньо в грунт, їх заливку біля основи бетоном і подальшу обшивку основним матеріалом. Подібні підстави підходять для парканів з дерева, профнастилу або сітки-рабиці. Щоб виключити вірогідність подальших руйнувань такого фундаменту, необхідно зробити точні розрахунки і взяти проби грунту.
 4. Стовпчастий фундамент для забору

  Стовпчастий фундамент для забору

 5. Пальові фундаменти для забору можуть бути встановлені на всіх типах грунту, так як огорожу спирається на гвинтові металеві палі. Для їх поглиблення, як правило, застосовується спецтехніка, що вимагає великих витрат в порівнянні з установкою інших видів фундаменту. Перевагою такого виду фундаменту служить можливість повторного використання конструкції. Товщина паль розраховується залежно від ваги майбутнього паркану. Використання пальового фундаменту зручно у випадку монтажу легких і середніх за тяжкістю огорож: огорож з цегли , сітки-рабиці та профнастилу.
 6. Пальові фундаменти для забору

  Пальові фундаменти для забору

 7. Столбчато-стрічковий фундамент для зборів являє собою комбінований тип фундаменту і призначається, в основному, для установки на промерзають на велику глибину грунтах. Основне навантаження забору розподіляється між глибоко вкопані стовпів, на висоті не більше 20 см над поверхнею грунту вони з'єднуються за допомогою бетонної стрічки, що підсилює всю конструкцію. З причини складності процесу установки, цей вид фундаменту вимагає залучення професіоналів.
 8. Столбчато-стрічковий фундамент для заборів

  Столбчато-стрічковий фундамент для заборів

 9. Фундаменти для зборів на кам'яній основі відрізняються надійністю і довговічністю. Принцип його зведення аналогічний технології заливки стрічкового фундаменту: бетонний розчин заливається на щебеневу подушку, проте в «тілі» фундаменту присутні камені різних розмірів. Також перевагою такого типу фундаменту є його солідний зовнішній вигляд, що не вимагає додаткової обробки: натуральний камінь завжди в моді, а в комплексі з іншими будівельними матеріалами є гарантією надійності всієї конструкції.
 10. Фундаменти для зборів на кам'яній основі

  Фундаменти для зборів на кам'яній основі

Вибір фундаменту для забору: що слід брати до уваги?

Залежно від типу огорожі, його ваги і конструктивних особливостей, а також характеристик грунту і рельєфу на ділянці, вибір фундаменту для забору та ведення розрахунків повинні здійснюватися за допомогою фахівця, так як кожен окремий вид підстави повинен відповідати певним будівельним нормам. Також до уваги береться бюджет, виділений на будівництво паркану, виходячи з якого, здійснюється підбір будівельних матеріалів. Однак основний акцент ставиться на якість всіх складових матеріалів.

Назад до списку