Гідрофобізатори

Гідрофобізатори для фасадної цегли

Дуже часто на цегельних фасадах будівель проступають білясті нальоти - висоли. Вони погіршують естетику фасаду і з часом призводять до руйнування матеріалів, з яких була зведена конструкція. Сольові нальоти з'являються в результаті кристалізації солей, що повторюється, які входять до складу будівельних розчинів. Адсорбційний процес активізується при негативних температурах. Якщо вчасно не вжити жодних заходів, в конструкціях починають утворюватися тріщини, фасади втрачають свій первісний вигляд, починається їх повільне руйнування. Найкращий спосіб запобігти цьому небажаному явищу - гідрофобізація фасадів з цегли.

Гідрофобізатор фото

Призначення і функції гідрофобізаторів

Гіброфобізатор для фасаду ефективний у забезпеченні захисту пористих поверхонь (цегляної кладки, штукатурки, природного каменю, бетону, мармуру, вапняку або гіпсу) від впливу води та хімічно агресивних речовин. В результаті обробки гидрофобною пропиткой підвищується стійкість таких поверхонь до хімічної корозії, в мікроскопічні пори не проникає бруд або пил, при цьому ступінь паропроникності практично не змінюється. Ефект зберігається до 20-ти років.

Гідрофобізатори для цегли застосовуються для:

  • запобігання утворенню сольових нальотів на цегляній кладці;
  • захисту фасадів будівель від несприятливих погодних факторів;
  • реставрації старих архітектурних і культурних об'єктів, елементів декору та старовинної кладки;
  • збільшення міцності для декоративних фасадних штукатурок;
  • захисту цегляних і бетонних споруд житлового і промислового призначення від атмосферної корозії і техногенних факторів.

Склад гідрофобізуючих матеріалів, особливості застосування

Принцип дії гідрофобізатора для цегли полягає в створенні «мікросіліконового ефекту», зміні кута попадання вологи або заповненні пір зі збереженням високого ступеня паропроникності. Просочення можуть бути у вигляді:

  • розчинів силіконових мікроліпідов;
  • полімерних лаків - утворюють еластичний захисний шар на оброблюваній поверхні;
  • захисних фарб «дихаючого» типу: силікатні, водно-каучукові, піщано-цементні, органо-кремнієві - такі склади відрізняються
  • глибоким проникненням і зберігають оптимальний рівень паропроникності;
  • кремнійорганічних гідрофобізаторів - такі засоби сприяють формуванню тонкої силіконової плівки, яка відрізняється тривалою і інтенсивною гідрофобною дією.

Після нанесення засобів на фасад можна легко видалити сольові або жирові плями, а також інші види атмосферних забруднень.

Способи гідрофобізації фасадів

Гідрофобна пропитка може наноситися на фасад двома способами: поверхневим і об'ємним. Поверхнева гідрофобізація припускає нанесення засобу безпосередньо на поверхню готового фасаду. У той час як об'ємний спосіб передбачає гідрофобізацію ще на етапі виготовлення того чи іншого будівельного матеріалу. Перший спосіб обробки гарантує збереження гідрофобних якостей протягом 10-15 років, а при об'ємній гідрофобізації захист фасаду забезпечується на весь експлуатаційний термін.

Особливості нанесення

Всі гідрофобізатори для фасаду наносяться на суху поверхню стін, в один або більше шарів. Температура на вулиці під час робіт повинна бути в межах +5 - + 25 ° С. Першу обробку рекомендується проводити відразу ж після фінішного облицювання стін, а перед безпосереднім нанесенням пропитки їх поверхню обробити грунтовкою . Це необхідно для забезпечення гарного зчеплення матеріалів з базовою поверхнею.

Для нанесення гідрофобної пропитки на фасад використовується пензель або пульверізатор. Кожен необхідний шар наноситься слідуючи інтервалу в одну годину. Важливо, щоб обробка такими засобами проводилася по завершенню всіх оздоблювальних робіт. Це обумовлюється тим, що після набуття водовідштовхувальних якостей поверхня фасаду не може служити основою для нанесення інших декоративних покриттів або декоративних штукатурок .

За умови використання якісних гідрофобізаторів для облицювальної цегли, захист стін гарантується на термін 8-12 років. Однак оптимальною періодичністю обробки вважається 1 раз в 5-7 років.