Меню
Наша адреса: м. Лвів вул. Промислова, 60
м. Лвів вул. Промислова, 60
Телефони: (067) 966-97-00
Пн.-Пт.:с 9:00 - 18:00
Сб.: с 9:00 - 14:00
Вс.: вихідний
(067) 966-97-00 Замовити дзвінок

Секрети прикраси ділянки: декоративна мульча, щебінь, мармурова крихта

Секрети прикраси ділянки: декоративна мульча, щебінь, мармурова крихта

Секрети прикраси ділянки: декоративна мульча, щебінь, мармурова крихта

Прикраса дачного, прибудинкової або паркової ділянки завжди передбачає використання декоративних елементів природного або штучного походження. Найбільш популярним дизайнерським напрямком в ландшафтному дизайні є декоративний відсів. Завдяки існуванню безлічі видів відсівних декоративних матеріалів значно спрощується рішення таких задач, як: створення садових доріжок, оформлення пристовбурних кіл дерев і чагарників, зонування та декорування квіткових клумб, прикраса альпійських гірок та рокаріїв, створення японського саду і сухих струмочків, запобігання проростання бур'янів і збереження вологи в грунті.


Спираючись на природне бажання створювати навколо себе красу і затишок, багато власників ділянок прикрашають територію своїх домоволодінь, облаштовуючи клумби і газони саме за допомогою відсівного матеріалу. Найпопулярнішими видами декоративних відсівів є: мульча, гравій, щебінь керамзит і мармурова крихта. Різноманітність сипучих матеріалів дозволяє майстрам і любителям створювати справжні ландшафтні шедеври, незалежно від площі та геометрії робочої території.

Що являють собою декоративні відсіви?

Декоративий відсів є природним сипучим матеріалом, використовуваним для мульчування грунту з метою прикраси і облагороджування ділянки. Крім декоративної функції, мульча, щебінь, мармурова крихта і інші сипучі матеріали виконують також функції по:

  1. збагаченню грунту;
  2. полегшення боротьби з бур'янами;
  3. зменшення втрат вологи з ґрунту;
  4. запобігання перегріву прикореневого зон садових насаджень.

За типом походження декоративні відсіви бувають органічними (деревна тріска, соснова кора, хвоя, шкаралупа і шишки) і неорганічними (гравій, щебінь, керамзит, річкова галька, ракушняк, скляні камінчики, і ін.). Обидва види мають свої декоративно-функціональні переваги, проте для довготривалого використання перевага віддається все ж неорганічним отсипной матеріалами через їх несприйнятливості до дії вологи, температурних варіацій та інших атмосферних явищ.

Переважні особливості мульчі, щебеню та мармурової крихти

В якості мульчі може бути використаний практично будь-який розсипний матеріал, як органічного, так і неорганічного походження. Під мульчуванням маються на увазі роботи по укриттю поверхні грунту відсівними матеріалами з метою регулювання водного і повітряного режиму в її верхніх шарах, а також надання оригінального вигляду ландшафтної композиції в цілому.

Використання щебеню на ділянці мотивується доданням більш оригінального, натуралістичного вигляду таких компонентів, як доріжки, клумби та альпінарії.


Щебінь являє собою звичайне подрібнене каміння крихту, що містить фракції мармуру, вапняку, сланцю, граніту та інших представників гірничорудних порід. Залежно від типу щебеню, матеріал може бути різних кольорів і габаритів, що істотно розширює спектр можливостей його використання. Також щебінь відмінно поєднується з іншими декоративними матеріалами.

Мармурова крихта в декоруванні ділянки відноситься до категорії елітних відсівних матеріалів завдяки зовнішньому вигляду, багатій палітрі кольорів і способам використання в ландшафтному дизайні. Колірний відтінок крихти залежить від початкового кольору мармурового каменю, який був підданий дробленню. Перевагами цього матеріалу є не тільки чудовий зовнішній вигляд, а й багата варіативність відтінків і фракцій, за рахунок чого стає можливим створення складних ландшафтних композицій, що підкреслюють вишуканість і неперевершений смак своїх власників.

Декоративні відсіви: способи укладання і догляду

Першим етапом в оздобленні ділянки декоративним відсівом є визначення загального плану майбутнього пейзажу. Для цього робиться необхідна розмітка, вигини фіксуються смужками руберойду або бордюрной стрічкою. Після цього знімається шар дерну - зазвичай глибиною до 15 сантиметрів. На дно траншеї стелить спеціальний пористий нетканий матеріал садового призначення з метою запобігання провалювання грунту і проростання небажаної рослинності. В якості такого матеріалу може бути використаний геотекстиль, спанбонд або шматки звичайного поліетилену з пророблену в них дрібними отворами для проходу води. На кінцевому етапі виконується засипка і вирівнювання кам'яної крихти, гравію, щебеню та інших сипучих матеріалів, використовуваних в створенні пейзажу.

Догляд за декоративним відсівом не являє собою нічого складного: періодично виконується прибирання сміття та опалого листя, видалення пророслих бур'янів. Для додання стійкого ефекту новизни і бездоганної чистоти камінчики і неорганічну мульчу можна покривати спеціальним лаком, нетоксичним і абсолютно безпечним для садових рослин.

Щоб Ваш ділянка виглядала красиво, доглянуто і ексклюзивно - розташуйте композицію у видному місці, спроектуйте прийнятну симетрію і використовуйте кілька колірних відтінків. Станьте художником власного затишку!