Меню
Наша адреса: м. Лвів вул. Промислова, 60
м. Лвів вул. Промислова, 60
Телефони: (067) 966-97-00
Пн.-Пт.:с 9:00 - 18:00
Сб.: с 9:00 - 14:00
Вс.: вихідний
(067) 966-97-00 Замовити дзвінок

Як правильно утеплити скатний дах будинку

 Як правильно утеплити скатний дах будинку

Щоб максимально знизити тепловтрати будинку, важливо утеплити всі його складові елементи: фундамент, підлоги, стіни і стелі. Також особливе значення має утеплення даху - якісна теплоізоляція покрівлі - це гарантія збереження комфортної температури всередині будинку і значної економії коштів. Однак як правильно утеплити дах будинку, щоб згодом уникнути небажаного протікання - завдання не з легких. Перш за все, процес ускладнюється тим, що більшість скатних дахів мають складні конфігурації, а деякі ділянки покрівлі важкодоступні. Тому перед початком робіт не зайвим буде проконсультуватися з фахівцями і вибрати якісні теплоізоляційні матеріали. Також слід скласти алгоритм, за яким будуть проводитися роботи з утеплення скатного даху.

Найчастіше скатна покрівля утеплюється з метою збільшення її експлуатаційного терміну і збереження її первісних характеристик. Тому перед початком робіт потрібно провести зовнішній і внутрішній огляд даху на предмет застарілих та старіння окремих її елементів. Причинами зносу скатного даху, як правило, є перепади температури, опади і підвищена вологість у приміщеннях. Вони ж сприяють швидкій втраті тепла. Грамотне утеплення даху будинку дозволить уникнути подібних проблем, так як буде забезпечена якісний захист покрівлі і мінімізований ризик величезних втрат теплової енергії.

Технологічні особливості утеплення скатних дахів

Простір, що знаходиться під покрівлею, вважається найбільш складним з точки зору конструкторсько-ізоляційних робіт, оскільки тут розташована більшість важкодоступних місць і різні комунікації. У ході попереднього огляду даху також слід приділити увагу стану електричних проводів і трубопроводів (якщо такі є). При виявленні найменших дефектів їх слід усунути шляхом заміни або ізоляції. Наступний етап - очищення й ошкурювання крокв. Для їх додаткового захисту від вологи і біологічного впливу рекомендується обробка антисептичними сумішами.



Підготовка крокв для теплоізоляції скатного даху


Після того, як всі поверхні були ретельно підготовлені, можна приступати власне до процесу утеплення скатної покрівлі. Щоб роботи велися швидко і без зволікань, важливо також правильно вибрати ізоляційний матеріал.

Як вибрати утеплювач для скатного даху

Для багатьох питання, чим краще утеплювати дах, стоїть досить гостро. З причини величезної кількості теплоізоляційних матеріалів, присутніх на вітчизняному будівельному ринку, часом вибрати найбільш підходящі з них за ціною і якістю досить важко. Найкращим варіантом утеплювача для скатного даху є мінеральна або скляна вата середнього ступеня жорсткості. Цей матеріал більш екологічний в порівнянні зі звичним пінополістиролом і має більш високі теплоізоляційні характеристики. Крім того, йому властиві такі якості, як: легкість, підвищена пожежна і низька теплопровідність.

Читайте також: Теплоізоляційні матеріали. Як вибрати утеплювач для будинку

Вибрати й купити матеріали для утеплення скатного даху можна як в рулонах, так і у вигляді плит товщиною від 75 до 100 мм. З цим визначається вже сам господар залежно від складності даху і фінансових можливостей.

Облаштування теплоізоляції скатного даху. Нюанси, які слід знати

Першим етапом в утепленні скатного даху є установка гідроізоляції. При монтажі гідроізоляційної плівки потрібно залишати невеликий вентиляційний зазор між нею і утеплювачем з метою забезпечення вільної циркуляції повітря і запобігання утворення конденсату. Кріпиться гідроізоляційне полотно внахлест за допомогою степлера поперек покрівельного ската, при цьому не рекомендується занадто натягувати плівку, щоб не перекрити повітряні канали. Після цього можна приступати до укладання теплоізоляційного матеріалу.



Зазвичай гідроізоляція встановлюється ще на етапі покриття даху покрівельним матеріалом

Кріплення гідроізоляційної плівки всередині даху

Листи утеплювача повинні бути ширшими за величину кроку між кроквами приблизно на 2 см - таке співвідношення забезпечить щільне прилягання теплоізоляційного матеріалу до робочих поверхонь, отже - найкращу ізоляцію.



Утеплення даху за допомогою мінвати


Потім знову встановлюється пароізоляційна плівка. На цьому етапі важливо не допускати збігу стиків полотен між шарами утеплювача, інакше теплоізоляційні волокна ризикують бути зіпсованими дощем.



Схема теплоізоляції скатного даху будинку

Для облаштування гідроізоляційного шару повинні використовуватися матеріали, які не пропускають вологу, проте здатні відводити її з утеплювача. Найбільш відомими є:

  • рубероїд;
  • поліетиленова плівка;
  • пергамін;
  • фольговані матеріали, що укладаються фольгою у бік горищного приміщення.

У разі нестандартного кроку крокв викроювати листи утеплювача доведеться виходячи з ширини полотна. Заміри кроків здійснюються рулеткою. Залежно від коефіцієнта теплопровідності ізоляційного матеріалу він може укладатися як в один, так і в кілька шарів. В процесі робіт важливо уникати нещільного та вільного укладання теплоізоляційних плит між кроквами і дотримуватися суворої рівномірності в їх шарах. Також неприпустимо укладати плити з якими-небудь дефектами - це може призвести до розривів в шарах теплоізоляції. А при укладанні кожного нового шару утеплювача слід обов'язково контролювати величину вентиляційного зазору між ним і гідроізоляційною мембраною. Для цього можна використовувати кондуктор з бруска, заздалегідь приготований з урахуванням заданої висоти.

Схема теплоізоляції скатного даху будинку

Як здійснити утеплення скатного даху, не будучи професіоналом

Для того, щоб якісно і правильно утеплити скатний дах своїми руками, важливо дотримуватися заданого алгоритму робіт і прислухатися до порад професіоналів, щоб уникнути небажаних ситуацій через пошкодження або передчасного зносу покрівельної теплоізоляційної системи. Відразу ж варто відзначити, що утеплення скатного даху - це складний технологічний процес, що вимагає величезних витрат сил, енергії і часу. Тому роботи краще вести в теплі періоди року, коли ймовірність дощів мінімальна.

Утеплення даху являє собою одну з найважливіших складових всього будівельного процесу. Саме від цього етапу залежить рівень комфорту і сприятливі умови для проживання. Тому важливо правильно виконати роботу на всіх етапах - так збільшиться термін експлуатації покрівельної конструкції і відпаде необхідність у проведенні зайвого ремонту.

Купити теплоізоляційні матеріали в асортименті можна тут: www.moyahata.org.ua/uk/facade 

Також керуватися порадами фахівців слід і в процесі вибору теплоізоляційних матеріалів. Приміром, в інтернет-магазині будматеріалів МОЯ ХАТА Вам не тільки допоможуть визначитися з типом утеплювача для скатного даху залежно від її конструкційних особливостей, але і розрахувати необхідний обсяг/кількість витратних матеріалів. Так ви зможете істотно заощадити кошти на покупці дорожчих матеріалів і час, витрачений на пошук, вибір і доставку потрібних матеріалів. Для наших клієнтів доступні різні категорії утеплювачів від відомих вітчизняних та європейських виробників, їх вартість при цьому залишається найбільш прийнятною. Таким чином, з нами утеплити скатний дах вашого будинку Ви зможете швидко, якісно, а найголовніше - з максимальною економією для себе!