Меню
Наша адреса: м. Лвів вул. Промислова, 60
м. Лвів вул. Промислова, 60
Телефони: (067) 966-97-00
Пн.-Пт.:с 9:00 - 18:00
Сб.: с 9:00 - 14:00
Вс.: вихідний
(067) 966-97-00 Замовити дзвінок

Як правильно побудувати будинок з газоблоку своїми руками

Як правильно побудувати будинок з газоблоку своїми руками

В еру розвитку будівельних технологій важливо не заплутатися у виборі матеріалів. Тут слід враховувати не тільки їх експлуатаційні характеристики, а й економічність того чи іншого будівельного матеріалу. На сьогоднішній день в малоповерховому будівництві віддається перевага відносно новому матеріалу, який вже встиг себе найкращим чином зарекомендувати, - газоблокам. Це пористі блоки, вироблені з цементу, кварцового піску, вапна і води шляхом спінювання сировинної суміші при певному тиску і температурі. Широку популярність газобетонні блоки заслужили завдяки відмінним ізоляційним властивостям, легкості, міцності і довговічності. Крім того, вартість цього кладочного матеріалу невисока, що дозволяє знизити фінансові витрати на будівництво всього будинку!

Етапи конструкції будинку з газобетонних блоків

У тому, як правильно побудувати будинок з газоблоку немає нічого складного. Головне дотримуватися певного алгоритму дій і порад по зберіганню будівельного матеріалу. Основними етапами будівництва будинку з газобетонних блоків є наступні.

1. Підготовка будівельного майданчика

Після отримання проектно-кошторисної документації можна сміливо приступати до планування будівельного майданчика. На цьому етапі встановлюється огорожа, монтується освітлення, підводяться комунікації та закуповуються будівельні матеріали.

Підготовка будівельного майданчика

Підготовка будівельного майданчика, яма під стрічковий фундамент


2. Облаштування фундаменту і цокольного поверху

Основою будинку з газоблоків має бути надійний, міцний фундамент. Найбільш відповідний варіант - монолітний стрічковий фундамент, армований жорсткими монолітними штирями. Також основа будинку може бути пальовою або плитною (залежно від типу грунту на будівельному майданчику).



Стрічковий фундамент для будинку з газобетону

Яма під майбутній фундамент викопується по всьому периметру майбутньої будови. Її глибина зазвичай становить 2 метри, а ширина 40 см. Також вираховується обсяг бетону. Після його заливки, схоплювання і застигання можна приступати до облаштування цокольного поверху.



Стрічковий фундамент для будинку з газобетону, готовий


Стрічковий фундамент для будинку з газобетону - готовий, оброблений


3. Кладка стін

Завдяки чітким розмірам і відносній легкості газобетонних блоків процес кладки стін значно спрощений - з'єднувальний розчин не видавлюється і не випливає зі швів, за рахунок чого зменшується кількість часу, що витрачається на будівництво. Для зведення несучих стін, як правило, використовуються газоблоки розміром 375/400 мм, а для спорудження міжкімнатних перегородок підійдуть вироби, чиї габарити не перевищують 250 мм.



Будинок з газобетону - зведення стін



Будинок з газобетону - зведення стін


4. Облаштування перекриттів і похилих поверхонь

При будівництві будинку своїми руками з газобетону слід враховувати також і деякі особливості облаштування міжповерхових і похилих перекриттів. Всі плити перекриттів повинні спиратися на армований кільцевий пояс. Утворені між плитами стики заповнюються розчином, а зовнішні торці перекриттів закриваються опорними блоками. Як перекриття можна використовувати як газобетонні, так і багатопустотні бетонні плити. Основні вимоги до них - висока несуча здатність, мала ступінь теплопровідності і вогнетривкість.

З огляду на конструктивні особливості багатопустотних плит перекриття слід зауважити, що вони обов'язково повинні спиратися на залізобетонний розподільний пояс, а відстань між несучими стінами не повинна перевищувати 6 метрів.



Будинок з газобетону - перекриття

5. Оздоблювальні роботи

Будинок, побудований з газоблоків, потрібно поштукатурити зсередини і зовні. Для цього рекомендується використовувати спеціальну штукатурну суміш, призначену саме для газобетону. Обробка фасаду здійснюється звичними способами безпосередньо після установки покрівлі та карнизних звисів над входами. Найбільш популярними оздоблювальними матеріалами є: віброспресована цегла, вагонка або сайдинг.

Варто пам'ятати також і про те, що будинок, побудований з газоблоку, швидше за все потребуватиме утеплення стін. Для цих цілей використовуються найрізноманітніші теплоізоляційні матеріалипінополістиролмінвата та інші. Більш докладно про теплоізоляцію - в розділі на нашому блозі:Теплоізоляція - утеплення будинку, приміщень, квартир.

Етапи зведення будинку з газоблоку на відео

Детальне відео з наглядним описом всіх основних етапів зведення будинку з газобетону:


Особливості зведення будинку з газоблоків своїми руками

Перед початком будівництва найкраще вивчити деякі особливості газоблоків, які згодом допоможуть вам отримати міцну конструкцію. Головна особливість газобетонних блоків - наявність системи паз-гребінь, що дозволяє здійснювати кладку стін швидко і з максимальною точністю. У процесі кладки рекомендується використовувати лише з'єднувальний клей. Отже, будуємо будинок з газобетону крок за кроком.

Перед тим, як викласти перший ряд з газобетонних блоків, слід провести гідроізоляцію. Кладка починається, як правило, з найвищого кута майбутньої конструкції, а газоблоки укладаються на цементно-піщаний розчин. Рівність кладки контролюється за допомогою шнура, натягнутого по першому ряду стіни з використанням рівня. У разі якщо виявлені які-небудь невідповідності, розрівняти блоки можна гумовим молотком. Після завершення кладки першого і кожного наступного ряду газоблоків слід затирати всі нерівності за допомогою терки і видаляти з боків прилиплий бруд і пил.

Коли в процесі кладки утворюється отвір, довжина якого не перевищує довжини газоблоку, необхідно зробити так званий добірний блок. Надпилювати газобетонні вироби можна за допомогою електричної пилки або ножівки і кутника. Перед його укладанням торцеві поверхні промащуються попередньо розчином або клеєм.



Газобетон легко ріжеться


З'єднувальний клейовий розчин підбирається відповідно до технічних параметрів газоблоків, а саме для тонких швів. По своїй консистенції клей повинен нагадувати сметану. Нанесення з'єднувального розчину здійснюється за допомогою кельні, а для його розрівнювання по поверхні газоблоку використовується шпатель. Залишки клейового розчину видаляються за допомогою кельми.

Дуже важливо укладати ряди газобетонних блоків зі зміщенням - щодо кожного попереднього ряду коефіцієнт зміщення повинен становити 8-10 см. Також кожний наступний ряд повинен укладатися по закінченню 1-2 годин після укладання попереднього.

Для дверних і віконних прорізів використовуються газобетонні армовані перемички. Їх монтаж здійснюється за допомогою спеціальних дерев'яних підпор.



Схема установки армованих перемичок з газобетону


Арматурний каркас заливається дрібнозернистим бетоном. Також фахівці рекомендують армувати перший і кожен четвертий ряд кладки, зону над вікнами і пояс під міжповерхові перекриття - це дозволить запобігти деформації конструкції через можливі навантаження: в результаті вітру, перепадів температури, осадження грунту.



Армування кладки з газоблоків


Таким чином, правильний підхід до будівництва будинку з газоблоків своїми руками гарантує високу якість і довговічність новозведеної конструкції. Тепер облаштування затишку у власному будинку залежить виключно від ваших смаків і естетично-функціональних переваг. У виборі будівельних матеріалів, які планується використовувати в ході будівництва, найкраще скористатися допомогою фахівців, наприклад, нашої компанії. В залежності від проекту будинку з газобетонних блоків ми підберемо і розрахуємо обсяг необхідних матеріалів, при цьому запропонуємо найбільш підходящі з них за індивідуальними параметрами якості та ціни. З нами ваша мрія про власний будинок втілиться в життя в найкоротший час!