Меню
Наша адреса: м. Лвів вул. Промислова, 60
м. Лвів вул. Промислова, 60
Телефони: (067) 966-97-00
Пн.-Пт.:с 9:00 - 18:00
Сб.: с 9:00 - 14:00
Вс.: вихідний
(067) 966-97-00 Замовити дзвінок

Камін своїми руками - це тепло і затишок вашого будинку

Камін своїми руками - це тепло і затишок вашого будинку

Будь-який сучасний будинок або котедж вимагає від своїх господарів величезної витрати сил і енергії на його благоустрій. Створення домашнього затишку - це пункт, повз якого неможливо пройти ніяк. Він залежить від безлічі факторів, головним з яких є тепло. Саме тепло і світло творять ту неповторну і чарівну обстановку заміського житла, яка забезпечує в ньому комфортне перебування. Тому важливо знати кілька правил і конструктивних особливостей, що стосуються розташування та експлуатації джерела тепла.

Розміщення каміна


Перш за все, варто враховувати той факт, що приміщення, в якому планується розміщення каміна, повинне бути не менше 20 м2. Це допоможе забезпечити додатковий приплив повітря в зону горіння. Також камін повинен бути огороджений від протягів і в той же час захищений від переохолодження. Щоб встановити камін своїми руками з цегли, потрібно враховувати і конструктивні особливості самого приміщення. Наприклад, не варто зводити теплове вогнище біля зовнішніх стін, так як це може призвести до сильного охолодження димових газів, і як наслідок - величезні втрати тепла. Крім того, значно погіршується тяга і виникає загроза появи конденсату. У подібних випадках домовласники замислюються про додаткову теплоізоляцію або чим обкласти камін, щоб якомога ефективніше використовувати тепловий ресурс.

По своєму розташуванню каміни можна умовно розділити на три групи: вбудовані, пристінні, острівні. У камінів першої групи топка і димар (конвектор) вмонтовані в стіну. Вони зводяться, як правило, одночасно з будівництвом самої будівлі. Головною перевагою вбудованих камінів є економія корисного простору.



Приклад вбудованого каміна


Для того, щоб спорудити пристінний міні камін своїми руками, його функціональну частину необхідно приховати за своєрідною фальшстіною. Таку конструкцію можна встановлювати у вже готовому приміщенні, вона не займає багато місця і може бути розташована як в кутку, так і посеред кімнати. Проте ідеальним варіантом є розташування пристінного міні каміна посередині стіни.



Приклад пристінного каміна


Острівний тип вогнищ представляє собою каміни, які відкриті погляду з усіх боків. Вони органічно вписуються в будь-який інтер'єр, але займають багато площі, що передбачає їх розміщення у великих кімнатах або габаритних приміщеннях. Основною перевагою острівних камінів є їхня універсальність: їх можна встановлювати як всередині будинку, так і на вулиці, на ділянці у дворі або на дачі. Також можна з легкістю грати з формою і дизайном такого каміна.



Пример островного камина


ККД каміна

Залежно від зовнішнього вигляду паливника каміни можуть бути відкритими і закритими. Кожний вид по-різному впливає на ККД каміна. Каміни з відкритою топкою мають відмінну обігрівальну здатність - поки є «живе», відкрите джерело вогню, камін гріє. ККД в цьому випадку становить 5-20%. Для конструкції каміна з відкритою топкою використовується, як правило, вогнетривка шамотна цегла високої якості, при цьому перетин димаря роблять достатньо великим з метою забезпечення оптимального доступу повітря. Однак це може привести до досить великих втрат тепла. Для усунення цього явища рекомендується використовувати якісні матеріали і при необхідності замінити деякі тепловідбиваючі деталі каміна на більш якісні.

Закриті паливники використовуються в промисловому виробництві камінів. Топка цих теплових вогнищ закрита дверцятами, виготовленими з чавуну або вогнестійкого кварцового скла, завдяки чому значно поліпшується якість горіння палива. ККД закритого каміна може досягати 70-80%. Якість кладки також є однією з головних умов ефективного обігрівання і безпеки експлуатації каміна. Для цього рекомендується використовувати вогнетривку цеглу і мертель шамотний - дрібнозмелену вогнетривку суміш, яка виступає в ролі єднальної речовини для вогнетривких виробів у процесі їх кладки і подальшого заповнення швів. Однак при будівництві каміна слід враховувати той факт, що, незалежно від використаного виду паливника, тепло виділяється виключно тоді, коли паливо горить, а сам топливник не відіграє ролі накопичувача теплового ресурсу.

Правила користування каміном

Для безпечного та тривалого користування каміном необхідно дотримуватися певних правил його експлуатації:

  1. Перед розпалюванням каміна переконайтеся в наявності тяги - засувка димаря повинна бути відкрита, а в топці не повинні бути присутні сторонні предмети.
  2. Для розпалювання використовуйте тільки легкогорючі матеріали (папір або деревну стружку), не перевантажуйте паливник твердим паливом (дровами) більш ніж на 25-30см.
  3. Дрова в топці слід укладати гіркою, ні в якому разі не упирати їх на зовнішню стінку.
  4. У перший час після розпалу потрібно стежити за топкою, щоб не допустити повного згоряння дров. Через відсутність жару підкладені дрова можуть не розгорітися.
  5. Після оптимального розпалювання дров тягу топки слід відрегулювати за допомогою заслінки. Це допоможе підвищити ефективність тепловіддачі каміна.
  6. Не залишайте палаюче вогнище без нагляду на тривалий час. Завчасно прийміть заходи безпеки від можливого попадання іскор на поверхні підлоги, меблів і стін.
  7. Регулярно, після кожного разу топки очищайте паливник і зольний ящик від незгорілих і зотлілих решток палива. Переконайтеся, що димовивідні шляхи не засмічені сажею та іншими предметами.

Етапи будівництва каміна. Фото



Основа будь-якої споруди це фундамент





За допомогою болгарки (бажано з алмазним кругом) надаємо шамотній цеглі необхідної форми



Встановлюємо колосники



За допомогою дерев'яної арки зводимо арку з клинової шамотної цегли








Наш інтернет магазин пропонує своїм клієнтам купити вогнетривку цеглу в Києві за вигідними цінами. Саме від якості реалізованих нами товарів залежить Ваш комфорт і безпека. Вся продукція, яку ми поставляємо, є сертифікована і відповідає всім пред'явленим нормам і вимогам пожежної та екологічної безпеки. Наша продукція вогнетривкої цегли та супутніх вогнетривких кладочних сумішей доступна як жителям Києва, так і жителям Західної України, зокрема Львова. Співпраця з провідними вітчизняними виробниками вогнетривкої цегли визначила необхідність розробки нової цінової політики, тому всім нашим потенційним клієнтам доступний не тільки широкий асортимент цієї продукції, а й найприйнятніші в цих регіонах ціни, а також індивідуальний підхід і оперативний розгляд замовлень на будь-які обсяги.

Наостанок пропонуємо Вам переглянути наглядне відео про те, як збудувати камін власноруч