Меню
Наша адреса: м. Лвів вул. Промислова, 60
м. Лвів вул. Промислова, 60
Телефони: (067) 966-97-00
Пн.-Пт.:с 9:00 - 18:00
Сб.: с 9:00 - 14:00
Вс.: вихідний
(067) 966-97-00 Замовити дзвінок

Основні поради при будівництві лазні

Основні поради при будівництві лазні

Замислюючись про спорудження лазні, в першу чергу стикаєшся з вибором місця під будівництво. Таку будову краще розміщувати на підвищенні, щоб полегшити облаштування водовідведення. Якщо місце досить високе, то вода буде відходити сама по собі.

У процесі будівництва лазні вікна доцільно розташовувати із заходу, а вхід - з півдня, оскільки (переважно) люди паряться в другій половині дня. У такому випадку проміння сонця в цей час якраз падатиме у вікно, це заощадить електроенергію і створить затишок. Узимку снігу намітає менше з півдня, тому не доведеться зайвий раз розчищати снігові замети до входу лазні. 
У лазні, на відміну від сауни, стелі робляться високими (не менше 2,5 метрів), щоб був простір для скупчення пари.


Фундамент невеликих лазень, не більше 6х7 м, закладають на один метр в глибину з блоків, а при великих розмірах будівлі повинен бути стрічковий фундамент, ширина якого має бути не менше 40 см.

Піч лазні

Тепер поговоримо про піч, яку вважають серцем лазні. Пічка з шамотної вогнетривкої цегли може важити від 1,5 до 6 тонн, тому під неї потрібний окремий і дуже міцний фундамент, сполучений з основними променевими стрічками. Глибину топки печі краще робити від півметра. Якщо топка буде менше, то дрова відповідно дуже швидко прогорять. 
Однією з корисних порад у будівництві печі є рекомендація досвідчених будівельників облаштувати велику піч декількома потаємними дверцятами. Через певну кількість років після регулярного використання ці самі дверцята допоможуть дістатися до важкодоступних місць у печі, щоб її очистити від шару гару, який знижує ККД печі.

Змійовик роблять як можна довше з великою кількістю колін. Це дозволить швидше протопити лазню і зменшити викид іскри з труби.

У цілях пожежобезпеки трубу кам'янки ізолюють жароміцним матеріалом. Якщо хочете забезпечити хорошу тягу, труба над дахом має бути завдовжки від 17-27 см.

Найбільш підходящим будівельним матеріалом для лазень є дерево. Переваги матеріалу очевидні: матеріал екологічно чистий і природний, здійснює сприятливий вплив на увесь людський організм, має хороші показники повітрообміну і збереження тепла. Дерев'яний зруб, на жаль, дає усадку, тому йому необхідно деякий час відстоятися.

Клеєний брус у будівництві лазень не використовують, тому що при високих температурах клей, який застосовується у матеріалі, може принести непоправну шкоду здоров'ю.

Стіни лазні збирають зі зрубу хвойних порід, а внутрішню обробку виконують з модрини, липи, осики і тополі. Найкращі вологостійкі характеристики має вагонка, зроблена з модрини, тому що її структура з часом не втрачає свої властивості. Підлогу роблять дерев'яною, розташовуючи дошки, на відстані 5 мм один від одного. Це забезпечує нормальний відтік води з парної і дає можливість дереву розбухати. Якщо ж підлогу вирішено зробити з плитки, то вибрати треба протиковзку і вологонепроникну.


Стіни лазні збирають з хвойних порід

Уся внутрішня обробка приміщення парної, аж до дверних ручок, виконується тільки з дерева, щоб уникнути отримання опіків.

У стінах лазні не допускається наявність щілин, перекосів. Двері в парну повинні щільно закриватися і не мати ніяких замків і засувок.

Звичка ходити в лазню у людей, була і буде завжди. Тому до будівництва власної лазні необхідно поставитися серйозно, не нехтуючи порадами з усіх доступних джерел.

І наостанок пропонуємо Вам переглянути відео "Розрахунок розмірів парної в лазні"