Меню
Наша адреса: м. Лвів вул. Промислова, 60
м. Лвів вул. Промислова, 60
Телефони: (067) 966-97-00
Пн.-Пт.:с 9:00 - 18:00
Сб.: с 9:00 - 14:00
Вс.: вихідний
(067) 966-97-00 Замовити дзвінок

Оздоблення стін в стилі лофт: як перетворити звичайну цеглу в незамінний дизайнерський елемент

Оздоблення стін в стилі лофт: як перетворити звичайну цеглу в незамінний дизайнерський елемент


Головною відмінністю стилю лофт є вільний, масштабний простір з теплою і затишною атмосферою всередині, яка створюється за допомогою простих дизайнерських прийомів. Родзинкою такого інтер'єру стають оголені цегляні стіни, бетонні поверхні і предмети індустріального побуту, виконані з дерева, скла або металу. Однак для того, щоб насолоджуватися цим стилем, необов'язково змінювати своє звичне житло на занедбані склади або заводські приміщення - досить слідувати декільком простим правилам декору стін, підлоги і стель.

Стиль лофт: чим обробляють стіни в квартирі

Стіни в стилі лофт - представляють собою єдину композицію, відповідну по архітектурним, колірним і дизайнерським параметрам одному і тому ж конструкционному діапазону. Новий простір має виглядати максимально просто і примітивно, а вже від стінових конструкцій розробляється подальше оформлення інтер'єру.

Найбільшою популярністю при обробці стін в стилі лофт користуються такі види матеріалів:

  1. Цегла– є своєрідним акцентом цього стильового напрямку: оголена цегляна кладка ідеально поєднується з іншими поверхнями і великоформатних предметами, використовуваними в декорі. Крім того, саме цегла або його імітація вважається основним елементом при створенні масштабних поверхонь, властивих даному стилю. Колір елементів кладки також може бути різним: від натуральної червоної до білої цегли, візуально розширює навіть саме тісний простір.
  2. Бетон – мало асоціюючись зі звичним затишком, в умілих руках майстра бетонна стіна стає невід'ємною частиною лофт-інтер'єру. Залежно від обраної фактури та способу нанесення, за допомогою сірої стіни можна досить вдало обіграти здається на перший погляд нудне простір.
  3. Дерево– є найтеплішим і домашнім матеріалом, за допомогою якого декор стін в стилі лофт стає справжнім викликом для дизайнера: щоб інтер'єр вийшов саме в цьому стилі, використовуються грубо обтесані або штучно зістарені дошки, а також пофарбовані в індустріальні відтінки дерев'яні елементи. Крім того, дерев'яна стіна відмінно поєднується з цегляною кладкою, що може бути вигідно використано для створення оригінальних архітектурних композицій навіть в невеликих приміщеннях.
  4. Метал – цей матеріал є присутнім в дизайні стін в якості окремих елементів, які акцентують певні частини обробки: труб балок і металевих рам.
  5. Штукатурка – як правило, оштукатурені стіни в лофтового інтер'єрі виконують функцію нейтральних поверхонь, на тлі яких акцентуються фактурні місця, оброблені в заданій стилістиці. Найкращим чином з цим завданням справляються штукатурні суміші світлих і холодних відтінків.
  6. Фарбування. Як правило, перевага віддається фарбам холодних відтінків, при цьому допускаються яскраві кольорові акценти. Ще один варіант оформлення поверхонь в заданому стилі - розпис стін за допомогою графіті, який був присутній в індустріальних інтер'єрах ще при зародженні лофт.

Як зробити цегляну стіну в стилі лофт

Сучасні дизайнери вибирають лофт для стін в інтер'єрі через ідеальне поєднання контрастності, яскравості і сміливості цього стилю. При цьому обов'язковою умовою такого оформлення є наявність великого внутрішнього простору, високих стель і відсутність внутрішніх перегородок, а також інших обмежувальних конструкцій. Як варіанти облаштування цегляної стіни в стилі лофт можуть бути використані:

Оголена цегла - ідеальний варіант для тих, хто прагне оригінально оформити стіни в квартирі, і в той же час зберегти історичність будівлі. Один з поширених способів оформлення лофт стіни в інтер'єрі - розчищення цегляних елементів кладки від раніше нанесеної штукатурки і інших оздоблювальних матеріалів, якщо це дозволяє якість самого рядового цегли і цегляної кладки.


У разі, якщо при кладці використовувалась не цегла, а інший тип стінового матеріалу, створити цегляну кладку можна за допомогою плитки під цеглу. Може використовуватися клинкерна плитка або плитка ручного формування. За допомогою клея для плитки клінкерні вироби надійно кріпляться на бетонні, оштукатурені і зашпатльовані поверхні, ефектно імітуючи необхідну фактурність. Крім того, клінкерна плитка дозволяє зберегти корисний простір в квартирі, а з причини своєї економності відмінно підійде для бюджетних ремонтів. Можливий варіант поздовжнього різання цегли ручного формування на половинки - в результаті виходить матеріал, що ідеально підходить для облицювання стін під цеглу.

Також цегляна кладка для стін в стилі лофт може бути оформлена за допомогою декоративного штучного каменю на основі гіпсу або цементу. Гіпсові елементи відрізняються простотою монтажу і легкістю, завдяки чому штучний камінь може кріпитися навіть на стіни з гіпсокартону.


Оформлення стінових конструкцій за допомогою вищевказаних видів облицювальних матеріалів підійде для невеликих квартир, де простір не дозволяє експериментувати з громіздкими елементами. Прекрасно виглядає дизайн, в якому під цеглу оформлена лише одна стіна, при цьому повтори її «фрагментів» зустрічаються в різних частинах житлового простору.


Не виключається можливість фарбування цегляної кладки в стилі лофт - такий варіант оформлення застосовується при використанні розшитої цегли і декоративного каменю. Для цього відмінно підійдуть фарбувальні суміші на основі акрилу Green Line VD-Klasik 1 Optima або Green Line VD-Ultra silk зі збереженням первозданної фактури цегли, незалежно від обраного кольору.

Таким чином, вибираючи стиль лофт для обробки стін у вашій квартирі, приготуйтеся до сміливих архітектурних і дизайнерських експериментів, де одна і та ж поверхня може виглядати абсолютно по-різному, в залежності від обраних ефектів. І не варто забувати про якість використовуваних матеріалів - воно повинно відповідати поставленим завданням, і краще буде, якщо їх підбором будуть займатися професіонали!