Меню
Наша адреса: м. Лвів вул. Промислова, 60
м. Лвів вул. Промислова, 60
Телефони: (067) 966-97-00
Пн.-Пт.:с 9:00 - 18:00
Сб.: с 9:00 - 14:00
Вс.: вихідний
(067) 966-97-00 Замовити дзвінок

Облицювальна цегла - престиж і краса фасаду

Облицювальна цегла - престиж і краса фасаду

Не всі оздоблювальні матеріали для зовнішніх стін котеджів здатні зрівнятися з облицювальною цеглою. Забарвлення і різноманітність його видів дають можливість створювати досить красиві та унікальні фасади, які надійно захищають від усіляких зовнішніх впливів несучі стіни. Цеглі притаманні такі властивості, як морозостійкість, висока міцність, низька теплопровідність і стійкість до різних механічних пошкоджень.

Цегла, яка використовується для облицювання стін, зведених з керамічних блоків або газоблоку, буває різною, найголовніше, щоб у нього була правильна форма і рівні, без тріщин і відколів, поверхні. У асортименті багатьох виробників є заокруглена і прямокутна цегла, подвійна і полуторна, з фактурною і гладкою поверхнею, коричнева, жовта, біла, або червона. Більшість видів мають різну щільність і пористість, і поділяються на повнотілі та порожнисті. Завдяки наявності повітряних порожнин, відбувається зниження теплопровідності цегли. 


Фасад будинку з клінкеру Керамейя Янтар

Фасад будинку з облицювальної цегли

Отримують різнокольорову цеглу в результаті зміни пропорцій або складу суміші для його випуску. Крім того, від додавання різних хімікатів і зміни режимів випалу виходить більш інтенсивний колір. Додавання в глину вапна дає можливість отримувати цеглу білого або жовтого кольору, але коефіцієнт вбирання води цеглою збільшується, а термін придатності зменшується. Коричневий відтінок цеглі надає марганець. У виготовлених в різний час партіях цегли може спостерігатися певна градація відтінків. Через це цегла для облицювання всього будинку повинна бути придбана одразу, одночасно, а в процесі роботи її слід брати з декількох упаковок відразу - для одержання рівномірного кольору стін.

Щоб зберегти зовнішній вигляд цегли для облицювання, потрібно відповідально поставитися до процесу її транспортування, а також до її вантаження та розвантаження. Вона зазвичай упаковується в пакети й акуратно вкладається в навантажувальні піддони. Цеглу не дозволяється вивантажувати шляхом скидання з кузова, оскільки може зіпсуватися її товарний вигляд. Зберігають облицювальну цеглу на піддонах, які не можна ставити один на одного.

З усіх матеріалів, які підходять для обробки стін, облицювальну цеглу не кріплять до поверхонь стіни, як це роблять при облицюванні штучним каменем, штукатуркою або плиткою. Облицювання, фактично, створює додаткову стіну, товщина якої може починатися від половинки цегли. Стіна, вибудувана з облицювальної цегли, повинна спиратися на міцний фундамент, так як сама цегла має істотну вагу. Тому дуже важливо провести всі необхідні розрахунки несучої здатності фундаменту перед початком будівництва.


Досить часто побудований з бруса, щитової або колод будинок облицьовують цеглою. Щоб цегла для дерева ставала справжнім захистом, слід брати до уваги деякі тонкощі. Із зовнішнього боку стіни викладається стрічковий фундамент на глибину нижче точки промерзання ґрунту. Дерев'яні стіни повинні «дихати», щоб вільно випаровувалася зайва волога і не гнило дерево, тому між стіною і облицюванням не слід влаштовувати гідроізоляцію. Можна використовувати матеріали для утеплення стін, але в такому випадку між стіною і утеплювачем потрібно залишати прошарок для повітря товщиною в пару сантиметрів. Щоб уникнути появи висолів на цегляній стіні, розчин слід використовувати щільний і густий, наносити його необхідно акуратно, щоб він не потрапляв на кладку із зовнішнього боку. Роботи проводяться в суху погоду, від дощу кладку накривають плівкою.


Облицювальна цегла вважається дуже хорошим і престижним матеріалом для облицювання будь-якого житлового будинку, адміністративної будівлі та інших будівельних об'єктів. Тому він завжди буде користуватися попитом у власників котеджів.