Меню
Наша адреса: м. Лвів вул. Промислова, 60
м. Лвів вул. Промислова, 60
Телефони: (067) 966-97-00
Пн.-Пт.:с 9:00 - 18:00
Сб.: с 9:00 - 14:00
Вс.: вихідний
(067) 966-97-00 Замовити дзвінок

У Вашому будинку тріснула облицювальна цегла? Рішення є!

У Вашому будинку тріснула облицювальна цегла? Рішення є!

Причини появи тріщин облицювальної кладці

Навіть при строгому дотриманні правил будівництва будинку існує ймовірність виникнення неприємних ситуацій у вигляді усадки і температурної деформації покриттів. Вони ж є головними причинами виникнення тріщин облицювальної поверхні з цегли. Деформація може привести до різних явищ:

  • до усадки внаслідок впливу вологи, через що відбувається зменшення обсягу, ущільнення і затвердіння облицювального покриття;
  • до зміни лінійних розмірів при температурному стисненні і розширенні.


Процес усадки має природний характер і відбувається, як правило, протягом декількох років. А ось на температурну деформацію переважно впливає зміна пори року, добові коливання температури, положення облицьованих стін по відношенню до сторін світу. Відзначимо, що лицьові поверхні стін, розташованих на сонячній стороні будинку, більш схильні до лінійних розширень. Запобігти цим явищам можна, слідуючи декільком простим правилам.

Як можна запобігти утворенню тріщин в облицювальному покритті з цегли: 7 рад від професіоналів

З огляду на ймовірність лінійної усадки цегли і періодичних температурних коливань, запобігти утворенню тріщин в облицюванні будівлі можна, дотримуючись наступних правил:

  1. Максимально просушувати облицювальні вироби перед їх укладанням на основну поверхню.
  2. Чітко слідувати методології кладки, заснованої на облаштуванні так званих точкових рядів. Метод передбачає укладання точкових рядів з цілісних елементів в таких місцях, як верхній і нижній ряди споруджуваної будови, в поясах і карнизах, під балками, прогонами і несучими плитами, а також через кожні чотири ложкових рядів. Крім того, облицювальна кладка повинна бути обов'язково перев'язаною з анкерами і використані розвантажувальні пояса.
  3. У процесі облицювальної кладки використовувати арматурну сталеву сітку діаметром в 2-3 мм. Така сітка дозволить знизити деформаційних навантаження на облицювальну поверхню, тим самим буде сприяти тривалому збереженню її цілісності.
  4. Облаштувати деформаційні шви по всій кладці поверхні, які в облицюванні будуть виконувати одночасно функції і усадочних, і температурних швів. Їх товщина не повинна перевищувати 15 мм.
  5. Уникати попадання вологи на облицювальну цеглу під час його перевезення, обробки та укладання.
  6. Не допускати промерзання і відтавання стін будівлі.
  7. Виконувати облицювальну кладку з використанням максимально твердого розчину, пластифікаторів і безусадочних добавок, щоб уникнути намокання виробів і з метою запобігання появи тріщин в процесі висихання облицювальної поверхні.

Хоча тріщини в облицювальному цегляному покритті й не впливають на несучі здібності кладки, все ж вони псують її зовнішній вигляд.

Як продовжити термін служби кладки з облицювальної цегли

Щоб збільшити термін служби цегляного облицювання Вашого будинку та вчасно виявити можливі тріщини, перше, що потрібно зробити - оглянути облицювальне покриття з метою виявлення і подальшого усунення дефектів. На цьому етапі ретельно перевіряються не тільки зовнішні стіни будівлі, але і шви кладок. Всі сколи та тріщини в облицювальній цеглі закладаються за допомогою спеціального герметика, який підбирається під відтінок основного матеріалу. Для швів, як правило, використовуються розчини, аналогічні тим, які використовувалися при виробництві кладки - так відреставровані ділянки облицювальної кладки не виділятимуться із загальної архітектурної композиції.


Наступний етап передбачає чистку цегляної кладки від бруду і пилу, при цьому фахівці не рекомендують використовувати для цього мокрий спосіб. Краще протерти поверхню м'якою, сухою ганчіркою, тим самим запобігти потраплянню вологи на цегляну кладку.

Для забезпечення оптимального захисту облицювальної цегляної кладці на фінішному етапі рекомендується нанести додатковий захисний шар - це може бути спеціальний лак, гідрофобізаториабо клінкерна олія. Подібні види покриття добре збережуть облицювання Вашого будинку від негативних факторів впливу на протязі довгого часу. Навіть по приходу в непридатність лакові і фарбувальні склади набагато легше видалити і дешевше нанести заново, ніж відновити саму цегляну кладку. При цьому доглянутий зовнішній вигляд будівлі і далі буде радувати погляд свого власника.