Меню
Наша адреса: м. Лвів вул. Промислова, 60
м. Лвів вул. Промислова, 60
Телефони: (067) 966-97-00
Пн.-Пт.:с 9:00 - 18:00
Сб.: с 9:00 - 14:00
Вс.: вихідний
(067) 966-97-00 Замовити дзвінок

Печі і каміни. Вогнетривка цегла. Кілька порад по кладці

Печі і каміни. Вогнетривка цегла. Кілька порад по кладці

Печі та каміни в сучасних будинках –це символ старовини в сучасній інтерпретації, який, крім декоративного, має і пряме функціональне призначення: обігрів приміщень в холодний період року. Сьогодні існує безліч технологічних і дизайнерських розробок різних опалювальних конструкцій. Однак головним композиційним елементом є вогнетривка цегла. Цей матеріал застосовується для облаштування внутрішнього облицювального покриття печей і камінів, а також димарів і димоходів.


Головне завдання вогнетривкої (шамотної) цегли – ізоляція пічної кладки від відкритого вогню і розпечених вугіль. Її характерними рисами є: термостійкість і низька теплопровідність, збільшений коефіцієнт теплової інерції і теплоємність. Завдяки цим властивостям матеріал ідеально справляється з такими завданнями, як збереження параметрів міцності навіть при тривалому нагріванні, накопичення і рівномірна віддача тепла, збереження протягом тривалого проміжку часу тепла всередині корпусу печі або каміна.

Основні принципи кладки печей і камінів


В процесі розробки і складання проекту майбутньої печі або каміна для вашого будинку слід враховувати наступні моменти:

1. Розташування обігрівальної конструкції в приміщенні, на основі рівня її тепловіддачі.
2. Ступінь безпеки і зручність виведення димаря на вулицю - він не повинен порушувати несучі і дахові конструкції.
3. Рівень вологості повітря в приміщенні, де будується піч або камін - він не повинен бути вище 80%.
4. Наявність/відсутність плити для приготування їжі.


Так як кладка печі з цегли є складним технологічним процесом, від якого в подальшому буде залежати Ваш комфорт і безпеку, в ході робіт слід керуватися наступними принципами:

1.Вибрати якісний будівельний матеріал – вогнетривка цегла повинна бути правильної форми, мати прямі кути, рівні поверхні і межі. Крім того, випал елементів кладки повинен бути рівномірним, а структура без тріщин, видимих пошкоджень і сторонніх вкраплень. Перед безпосереднім використанням поверхню виробів очищується від пилу.
2. Враховувати точні вимірювання параметрів пічної конструкції - як правило, товщина стінок вимірюється в частках довжини однієї цегли: 1, 1/2, 1/4, 2/4, 3/4 цегли. Залежно від планованої товщини стінок печі вибирається спосіб кладки: з перев'язкою, в два ряди або з повним перекриттям швів.
3. Обов'язково перев'язувати шви кладок - це виконується шляхом перекриття цільними цеглою всіх швів, при цьому половиною цегли захоплюється і сусідній шов.
4. Укладати фундамент печі окремо від фундаменту будинку. Це пов'язано з різним рівнем усадки.
5. В основній кладці не використовувати колоту цеглу - так порушується структура виробів, через що цеглини стають більш сприйнятливими до згубних впливів зовнішніх чинників, поступово розтріскується при високих температурах. Якщо все ж використання колотої цегли неминуче, його слід розташовувати таким чином, щоб тесана поверхня ховалася всередині пічної кладки.
6. Робити кладку вогнетривкої цегли відразу ж після її підгонки. Так виключається ймовірність появи додаткових відколів і тріщин, нехай навіть найменших, на тілі цегли.
7. Проект, за яким планується вести кладку печі або каміна, повинен містити максимум інформації о розрізах, напрямку ходів для висновків диму і інших елементах. Також в кресленнях містяться розрахунки конструктивних параметрів: висоти, ширини, товщини внутрішніх стінок, конфігурації декоративних елементів.


Дотримуватися цих принципів необхідно для забезпечення якісної, безпечної і довговічної кладки. Перш за все, це пов'язано з тим, що вогнетривка цегла для печей і камінів відрізняється від інших видів цегли не тільки технологією випалу і складом, але і способом кладки.

Обробка вогнетривкої цегли і необхідні інструменти. Особливості використання


Як і при будь-яких будівельних роботах, кладка вогнетривкої цегли передбачає підгонку елементів відносно одна одної. Найчастішими операціями є шліфування та розпилювання цегли. Однак з огляду на збільшеного рівня її міцності різання цього матеріалу для непідготовленої людини може стати проблематичною. Для цього використовується, як правило, болгарка або кутова шліфувальна машинка, на яку встановлюються алмазні, відрізні або абразивні диски. Робота по різці та розпилювання вогнетривкої цегли повинна виконуватися з дотриманням правил безпеки, зокрема це стосується використання працівником респіратора та окулярів.

Обрізка шамотної цегли здійснюється за попередньо нанесеною розміткою, а для вирівнювання поверхні використовується та ж болгарка з абразивним кругом.


При правильній обробці і укладанні вогнетривкої цегли високі показники її міцності стають відмітною перевагою для цієї категорії матеріалів - температура, яку можуть витримувати вироби в процесі їх експлуатації, досягає 15000 - 18000. Крім цього, завдяки високотемпературному випалу при виготовленні, вогнетривка цегла також здатна протистояти і низьким температурам і їх циклічним змінам. Отже, матеріал відмінно підходить для використання не тільки всередині будинку, але і на вулиці - для пічних труб і димоходів, а також для облаштування зон відпочинку: камінів і мангалів. Крім цього, не варто забувати про зовнішній вигляд пічної кладки! При якісному підборі і використанні матеріалу піч в Вашому домі легко перетвориться зі звичайної опалювальної конструкції в справжній архітектурний шедевр, який при цьому буде ще довговічний і максимально функціональний!