Меню
Наша адреса: м. Лвів вул. Промислова, 60
м. Лвів вул. Промислова, 60
Телефони: (067) 966-97-00
Пн.-Пт.:с 9:00 - 18:00
Сб.: с 9:00 - 14:00
Вс.: вихідний
(067) 966-97-00 Замовити дзвінок

Консервація незавершеного будівництва на зиму

Консервація незавершеного будівництва на зиму

Починаючи будівництво будинку в теплу пору року, багато забудовників розраховують закінчити його до настання холодів. Однак через певні обставини це не завжди вдається, і запланований фронт робіт залишається незакінченим. У цьому випадку будівельний об'єкт слід законсервувати, враховуючи при цьому тип конструкцій, етап, на якому зупинилися будівельні роботи, і технологію зведення будинку, що використовується в даному випадку.

Причини і результати зупинки будівництва взимку

Основними причинами зупинки будівництва будинку перед настанням холодної пори року найчастіше є зайнятість робітників бригад або відсутність фінансових коштів на проведення подальших етапів. Консервація будівництва на зиму необхідна в будь-якому випадку - так вона залишиться захищеною від згубного впливу таких кліматичних факторів, як сніг, волога, вітер, мороз або дощ. В іншому випадку зведений об'єкт ризикує втратити свою міцність, а заготовлені заздалегідь будівельні матеріали можуть зруйнуватися.



Консервація будинку з керамоблока на зиму


Отже, зимова консервація будівництва передбачає проведення заходів, спрямованих на захист об'єктів, що будуються, і будматеріалів від впливу зовнішніх факторів з метою збереження їх первинних якостей і безпеки людей. Завдяки дотриманню простих правил консервації матеріали збережуть свій зовнішній вигляд, якість і питомі властивості. Тому навесні буде набагато легше відновити будівництво без будь-яких втрат.

Як консервація будівництва на зиму залежить від етапів будівництва

Основними етапами будівництва прийнято вважати:

  • облаштування фундаменту;
  • зведення стінової коробки/каркаса;
  • облаштування покрівлі;
  • проведення внутрішніх і зовнішніх оздоблювальних робіт.

Ідеальним варіантом вважається закінчення будівництва за один сезон. Однак в силу певних обставин можуть відбутися довгострокові простої між етапами будівництва, тому до правил зимової консервації будівництва слід поставитися з особливою увагою. Наприклад, якщо будівництво будинку було призупинено на етапі облаштування покрівлі, потрібно мінімум додаткових операцій. А от у випадку, якщо стіни будівлі зведені, а покрівля ще не встановлена - консервація будівництва на зиму потребуватиме більшої кількості коштів і зусиль, необхідних на проведення запланованих операцій.

Консервація фундаменту

Як правило, зимової консервації потребують не всі види фундаментів, а лише стрічковий і плитковий фундамент. Консервація на зиму стрічкового фундаменту полягає в проведенні наступних заходів:

  • облаштування гідроізоляції;
  • утеплення;
  • відведення води.

Щодо монолітних фундаментних плит проводиться тільки утеплення боковин. З моменту заливки і до утеплення повинно пройти як мінімум чотири тижні.



Консервація фундаменту на зиму з використанням руберойду

Для гідроізоляції фундаменту можна використовувати армовану плівку або руберойд. Робота полягає у накладці шматків гідроізоляційного матеріалу внахлист один на інший з невеликим запасом та придавлювання. Утеплювачем може послужити пінопласт або екструдований пінополістирол. Поверх нього потрібно встановити шар армованої плівки, а загальна глибина ізоляції повинна досягати рівня промерзання ґрунту. Боки монолітного плитного фундаменту можна засипати шлаком, керамзитом або обкласти ПСБ або ЕППС.



Консервація будинку на зиму на етапі будівництва фундаменту


Для відведення води в нижчій точці від платформи фундаменту на відстані не більше п'яти метрів слід викопати котлован діаметром до двох метрів. Стікання води повинне забезпечуватися за допомогою дренажних канав, розташованих по периметру конструкції, які повинні об'єднуватися в загальну дренажну систему, по якій вода буде спрямована до водозбірника.

Зимова консервація будівництва каркасного будинку

Основною метою зимової консервації будівництва каркасного будинку є забезпечення гарної вентиляції та потрібного рівня захисту конструкції від вологи. Водопровід слід опорожнити і перекрити, а з дому потрібно винести всі вологі матеріали, будівельні суміші і рідини. Щоб запобігти скупченню води в місцях стикування фундаменту з каркасом, рекомендується зробити тимчасові відливи.

Зимова консервація каркасного будинку може відрізнятися, виходячи з того, що каркас може бути голим або з утеплювачем, але без зовнішньої обробки.

Голий каркас

Зовні стіни повинні бути покриті ізоляційним матеріалом, щоб усунути всі можливі потьоки з верхніх частин конструкції. Дверні та віконні прорізи також закриваються матеріалом, який протистоїть попаданню вологи.



Консервація каркасного будинку


Утеплений каркас

Крім гідроізоляції стінам потрібно забезпечити постійну циркуляцію повітря. Якщо в будівлі вже встановлені вікна, вдень їх можна залишати на провітрюванні. Якщо ж вони відсутні, то прорізи слід затягнути паропропускним захисним матеріалом. Також слід виключити ймовірність появи джерел, з яких може виділятися волога.



Консервація каркасного будинку


Зимова консервація будинків з каменю

Консервація будівництва кам'яного будинку диктується етапом, на якому роботи були припинені. Якщо зведення коробки було підведене до фінішу, а покрівля не облаштована - стіни обов'язково потрібно закрити ізоляційним матеріалом. Для цього підійде армована плівка. Окремі перегородки рекомендується підперти, щоб уникнути їх просідання.



Консервація будинку з газоблоку


Якщо кам'яна коробка накрита, консервація передбачає облаштування захисту всіх прорізів від попадання снігу або дощу. У якості ізоляційного матеріалу можна використовувати геотекстиль або руберойд. Не слід забувати і про просвіти для вентиляції.

Консервация дома на зиму - крыша

Консервація будинку на зиму - дах

Зимове консервування будинків з дерева

Консервация дома из сруба на зиму

У разі будівництва будинків з клеєного бруса консервація будівництва на зиму не є обов'язковою. А ось для зрубів - навпаки! Після складання будинок з масиву потребує консервації приблизно на рік для усадки. Однак у кожному разі початковий етап консервації передбачає обробку дерева спеціальними захисними сумішами, що мають антисептичні та водовідштовхувальні властивості. Для цієї мети відмінно підійдуть ґрунтовки на масляній основі. Ще одна позитивна риса цих сумішей - захист деревини від можливого розтріскування.

При будівництві дерев'яного будинку бажано укласти дах і покрівельне покриття до настання холодів. Однак, якщо це не вдалося, то необхідно здійснити наступні операції:

  • Побудувати тимчасову покрівлю у вигляді решітки з дощок, яка спиратиметься на стіни, і покрити її гідроізоляційним матеріалом. Якщо передбачене міжповерхове перекриття, створюється додаткова кроквяна конструкція з обрешіткою, яку поверх вкривають гідроізоляційною плівкою.
  • У дверному отворі встановити тимчасові двері або заколотити дерев'яним щитом так, щоб залишалися щілини для забезпечення вентиляції.
  • Обробити брус антисептичним складом, якщо це не було зроблено на підготовчому етапі.
  • Герметизувати клоччям всі шви і стики, щоб уникнути попадання води.
  • Спланувати поверхню ділянки під влаштування системи канавок для відведення води.

Таким чином, зимове консервування будівництва передбачає витрату додаткових коштів, сил і часу, проте це повністю виправданий процес, що забезпечує незавершеному будівельному об'єкту міцність і необхідну стійкість до вищевказаних факторів.

Якщо з яких-небудь питань виникли сумніви, краще всього звернутися за порадами до професіоналів. Наші фахівці, маючи за спиною багатий досвід у цій сфері, нададуть вам всі необхідні рекомендації, як по веденню будівництва в різних варіантах виконання, так і по вибору будівельних матеріалів. З нами ваша мрія про власний будинок стане реальністю!