Меню
Наша адреса: м. Лвів вул. Промислова, 60
м. Лвів вул. Промислова, 60
Телефони: (067) 966-97-00
Пн.-Пт.:с 9:00 - 18:00
Сб.: с 9:00 - 14:00
Вс.: вихідний
(067) 966-97-00 Замовити дзвінок

Красивий фасад: кольорова розшивка для фасадної цегли

Красивий фасад: кольорова розшивка для фасадної цегли

Красиві заміські будинки завжди привертали до себе увагу. Однак, це не тільки заслуга архітекторів, але і дизайнерів, що підбирають забарвлення для окремих оздоблювальних матеріалів. Майстерно підібрані кольори незалежно від погодних умов вигідно відрізняють такий будинок від буденних сірих будівель навколо. Особливе значення має і кольорова обробка швів кладки - для такого оформлення будівлі застосовуються спеціальні суміші.

Кольорові кладочні розчини, що застосовуються для укладання та затирання цегляних стін, відносяться до категорії елітних будівельних матеріалів, оскільки дозволяють здійснювати обробку фасадів в новому форматі: шви між цеглою, бетонними плитами, а також штучним і натуральним каменем виходять естетичними і досить варіативними щодо колірних відтінків. Такі суміші виготовляються на основі цементно-піщаних продуктів, дрібнофракційних мінеральних наповнювачів і модифікуючих добавок з додаванням якісних кольорових пігментів, які, у свою чергу, мають унікальні властивості - не вбираються в базову поверхню (цеглу) і не викликають потьоків на фінішній облицювальній поверхні.

Коли необхідно використовувати кольорові кладочні розчини

Красива кольорова розшивка використовується, як правило, з метою підкреслити індивідуальність фасадних візерунків і будівлі в цілому. Найбільш доречним такий декор є в наступних випадках:

  • при наявності візерунка на фасаді будинку - за допомогою кольорового розчину для кладки орнамент підкреслюється іншим відтінком; для швів зазвичай використовується склад, який за кольором ідентичний фоновій цеглі;
  • у варіативній імітації монолітної стіни - в цьому випадку також може бути використаний розчин, колірний відтінок якого близький до кольору базової цегли, однак на фасаді будинку відсутній орнамент;
  • при необхідності структурування кладки - використовуючи розчини контрастних кольорів, виділяється кожен окремий кладочний елемент; таким чином, фасадна цегла представляється в абсолютно новій експозиції.При використанні цегли різних відтінків кольорова суміш для кладки надає будинку відчуття цілісної композиції

Особливості кольорових кладочних розчинів або як не помилитися у їх виборі

Сучасні розчини для кольорової розшивки можуть бути:

  • універсальними: до цієї групи належать кладочні розчини білого, коричневого і чорного відтінків;
  • спеціальними: ця група кольорових кладочних сумішей включає в себе всю іншу палітру.

Концентрація кольорових пігментів у складі розчинів становить 7-8%. Який коефіцієнт дозволяє зберігати початкові характеристики сумішей: міцність, пластичність і довговічність. У процесі оздоблювальних робіт для швів використовуються розчини, колір яких може бути як темніше, так і світліше самої кладки. Вибір майбутнього відтінку, як правило, здійснюється дизайнером і замовником на етапі проектування фасадів.Використання різних кольорів суміші на одній кладці

Таким чином, красива кольорова розшивка для фасаду будинку відмінно підійде для обробки швів між усіма видами елементів кладки, незалежно від їх ступеня вологовбирання - це може бути рядова керамічна або силікатна цегла, пустотіла або повнотіла облицювальна цегла, блоки з натурального каменю або бетону, а також керамічна і клінкерна фасадна плитка. Крім того, після висихання кольорового розчину шов виходить міцним, паропроникним, довговічним, стійким до утворення висолів і морозостійким.

Приготування і використання розчину для кольорової розшивки фасаду

З огляду на те, що кольорові кладочні суміші реалізуються вже у фасованому вигляді, процедура їх приготування значно спрощується, оскільки зникає необхідність підбору компонентів. Суміш засипається в чисту ємність і розмішується з водою в пропорціях 1 кг на 0,16 - 0,20 літрів води. Після отримання однорідної маси розчин потрібно залишити відстоятися приблизно на 5-7 хвилин, потім заново перемішати. Готову суміш рекомендується використати протягом 2 годин - саме протягом цього періоду зберігається необхідна в'язкість і рівень вологості.

Кольорова розшивка швів повинна виконуватися по закінченню як мінімум 48 годин після кладки фасадної цегли або приклеювання фасадної плитки. Якщо ж передбачається проведення реставраційних робіт або декоративної обробки, розчин для кладки видаляється зі шва на глибину від 7 до 10 см. Перед початком розшивки шви необхідно очистити від залишків клейової або суміші кладки, потім рясно змочити водою. Для заповнення швів кольоровим розчином використовується спеціальні інструменти, це може бути пістолет з ємністю або поліетиленовий пакет з підготовленим заздалегідь отвором.

Робота повинна бути проведена акуратно, щоб уникнути появи на цегляній кладці потьоків. Для ущільнення нанесеного розчину його потрібно легко втиснути в шов за допомогою вузького шпателя. Надлишки кольорової суміші можуть бути видалені після її схоплення. Свіжі шви рекомендується захищати від різних впливів у вигляді сонячних променів, високих або низьких температур, протягів і опадів. Тому оптимальним температурним діапазоном для проведення кольорової розшивки для фасаду будинку, є відмітки в +5° - +30°С. Для додаткового захисту сформованих швів можна використовувати рідкі гідрофобізуючі суміші.

У чому полягає популярність кольорової розшивки для фасадної цегли

Красива кольорова розшивка для фасадної цегли користується популярністю з кількох причин. Перш за все, використання такої суміші істотно полегшує кладочні і затирочні роботи, так як вони виконуються одночасно, за один робочий цикл, а хороша пластичність матеріалу дозволяє здійснювати кладку швидко і легко. Високий рівень зчеплення з цеглою гарантує кладці довговічність, виключаючи необхідність проведення додаткових ремонтних робіт.Красива кольорова розшивка фасаду


Таким чином, використовуючи кольорову розшивку в оформленні фасаду свого будинку, ви виграєте як в естетичному плані, так і у функціональному. Різноманіття кольорів і відтінків кладочних сумішей дозволяють творити справжні архітектурні дива. Тому краса вашого будинку буде незаперечною!