Меню
Наша адреса: м. Лвів вул. Промислова, 60
м. Лвів вул. Промислова, 60
Телефони: (067) 966-97-00
Пн.-Пт.:с 9:00 - 18:00
Сб.: с 9:00 - 14:00
Вс.: вихідний
(067) 966-97-00 Замовити дзвінок

8 простих кроків до теплого фасаду. Як утеплить будинок або квартиру

 8 простих кроків до теплого фасаду. Як утеплить будинок або квартиру

Утеплення стін як новозведених споруд, так і будівель, що реконструюються, - одне з первинних завдань, рішення яких покладене на будівельно-ремонтні команди. Найбільш відомим способом утеплення, що довів свою ефективність, є теплоізоляція фасаду за допомогою пінопласту або мінеральної вати. Така ізоляційна система полягає в створенні єдиного захисного шару, що дозволяє зберігати тепло усередині приміщень, одночасно забезпечуючи мікроциркуляцію усередині самих матеріалів.



Покрокова інструкція утеплення - Інфографіка


Монтаж системи фасадної теплоізоляції з використанням пінопласту і мінвати повинен здійснюватися після закінчення кладочних робіт і штукатурних, коли був добре просушений увесь будівельний об'єкт. Також слід закінчити облаштування покрівельного покриття і монтаж дверних і віконних блоків. Роботи з матеріалами теплоізоляційної системи повинні проводитися при температурах від 5 до 270 °С.

Етапи облаштування систем фасадної теплоізоляції

  1. Грунтовка. На цьому етапі основа під теплоізоляцію фасаду підлягає спеціальній підготовці: робоча поверхня вирівнюється, чиститься від пилу, забруднень і часток, що обсипаються. Також їй надається несуча здатнысть, а для закріплення поверхні використовується багатоцільова грунтовка ГС-8. Завдяки полімерному складу після обробки і висихання робоча основа відрізняється гладкістю, з ідеально створеними умовами для подальшого приклеювання теплоізоляційних плит.


  2. Грунтовка стін.


  3. Поклейка теплоізоляційних плит з використанням спеціалізованих сумішей ПСТ-114, ПСТ-014 чи ПП-22. Для зручнішого нанесення і втирання клейового розчину в поверхню пінопласту і мінвати можна використати нержавіючий шпатель або кельму. Склад наноситься суцільною смугою уздовж країв утеплювача і рівномірними точками (діаметром не більше 10 см) по його поверхні.


  4. Підготовка клейової суміші і нанесення розчину на утеплювач


  5. Монтаж і фіксація теплоізоляційних плит. Перший ряд утеплювача встановлюється починаючи від цокольного профілю. Відразу ж після нанесення склеювального складу плити термоізоляції фіксуються на поверхні фіксації і вирівнюються легкими ударами терки. Також потрібна перев'язка вертикальних стиків згідно з типом цегляної кладки на внутрішніх і зовнішніх кутах будови. При монтажі плит у дверних і віконних отворів стик не повинен співпадати з лініями відкосів.


  6. Правильна схема фіксації утеплювача


  7. Нанесення первинного армуючого шару потрібне для кращої фіксації утеплювача до робочої поверхні. Фахівці рекомендують використати спеціальні склеювальні склади з армуючими властивостями ПСТ-014, ПП-22 або ПСТ- 094. Це швидковисихаючі розчини, які при нанесенні на плити утеплювача створюють тонке, але міцне покриття, на яке після висихання можна сміливо встановлювати армировочную сітку. Армування пінопласту і мінеральної вати дозволяє захистити надалі фасад від дії вологи і ультрафіолетових променів.


  8. Ось що буває якщо не досить використати дюбелів для фіксації утеплювача

  9. Закріплення і фіксація штукатурної сітки. Штукатурна лугостійка армуюча сітка "Поліпласт" клеїться на поверхню фасаду з метою відвертання розтріскування висохлої штукатурки. Також за допомогою цього матеріалу створюється рельєфна основа на поверхні стін, що забезпечує надійну фіксацію вирівнюючого розчину. Сітка монтується внахлест приблизно на 10 см Це дозволяє отримати якісне схоплювання армуючих шарів і ідеальне зчеплення з робочою поверхнею.
    Монолітна поверхня є результатом якісного зв'язування часток розчину і особливої комірчастої структури армуючого матеріалу. 



    Закріплення і фіксація штукатурної сітки


  10. Повторне нанесення армуючого шару потрібне для найкращої фіксації армуючої сітки до поверхні теплоізоляційних плит. Для цього рекомендується використати спеціалізовані клейові суміші для теплоізоляції ПСТ-014, ПП-22 або ПСТ-094. Готовий розчин наноситься поверх армуючої сітки "Поліпласт" і вирівнюється шпателем так, щоб товщина шару не перевищувала 3 мм. Це дозволить уникнути розтріскування поверхні при незначній усадці.
    Після повного висихання другого армуючого шару можна приступати до початку обробних робіт.

  11. Обробка поверхні грунт-краской ПГС-116, що зашпакльовувала. Попередня обробка водопоглинаючих основ, в нашому випадку утеплювача з пінопласту чи мінвати, потрібна щоб мінімізувати їх поглинаючі властивості і підвищити адгезію клейових розчинів до робочих підстав. Також ця фарба грунтовки може бути використана для консервації фасадних штукатурок на час зими.
    Основа, оброблена складом ПГС-116, має злегка шорстку поверхню, за рахунок чого подальше нанесення декоративного обробного шару істотно спрощується. 



    Нанесення декоративної штукатурки


  12. Облаштування декоративного шару. На цьому фінальному етапі облаштування системи теплоізоляції, як правило, використовуються готові склади декоративної штукатурки і фарби : ПЦШ-054, 055 або 056, DecorStone, VD-Standart, Structura, Ultra Silk і Platinum. Це готові до застосування штукатурки на мінеральній основі, що мають високу міру паропроникності і стійкість до дії атмосферних чинників : дощу, вітру, ультрафіолетових променів, перепадам вологості і температури.
    Дотримуючись технології нанесення цих складів можна отримати якісне, барвисте і довговічне декоративне покриття різної фактури. Фасад буде повністю захищений.



Правильна схема утеплення


Перевагами використання теплоізоляційних фасадних систем визнано:


зниження витрат на енергопостачання будівлі до 60%;


високий рівень пластичності, міцності і антивандальной стійкості;


універсальність - системи теплоізоляції фасадів чудово підходять для використання в кліматичних умовах нашої країни;


невелика питома вага системи і можливість створення неповторних архітектурних форм і орнаментів;


підтримка усередині приміщень стабільного мікроклімату, незалежно від періоду року;


швидкість облаштування і нетривалість технологічних перерв; довговічність.

Таким чином, сучасні системи теплоізоляції дозволяють ідеально підібрати складені компоненти і утілити інженерно-технічні рішення останнього покоління. Різноманіття представлених матеріалів і робочих складів забезпечує можливість вибору найбільш відповідних за властивостями і ціні категорій товарів. Тому такі теплоізоляційні системи вигідні не лише з точки зору ізоляційної ефективності, але і за вартістю.
Тепер фасад будь-якої будівлі виглядатиме по-новому, а стабільний мікроклімат буде гарантований високотехнологічними матеріалами і конструкціями.