Меню
Наша адреса: м. Лвів вул. Промислова, 60
м. Лвів вул. Промислова, 60
Телефони: (067) 966-97-00
Пн.-Пт.:с 9:00 - 18:00
Сб.: с 9:00 - 14:00
Вс.: вихідний
(067) 966-97-00 Замовити дзвінок

Черепиця: композитна, керамічна чи, може, бітумна?

 Черепиця: композитна, керамічна чи, може, бітумна?

Огляд і порівняння різних типів черепиці

Найбільш натуральним і зовні красивим матеріалом, який довів свою довговічність у використанні, є керамічна черепиця. Завдяки використанню легкоплавких сортів глини і особливою технологією випалу, черепичні плити виходять міцними, зносостійкими, мають глибокий насичений колір. Крім того, покрівля з керамічної черепиці несприйнятлива до будь-яких атмосферних явищ і впливу біологічних факторів, має унікальну властивість повільної віддачі тепла. Однак при облаштуванні такої покрівлі слід враховувати велику вагу керамічної черепиці - 1 м2 важить до 60 кг. Тому її підставу (кроквяна система) має бути міцним і механічно стійким.

Металева чи композитна черепиця імітує натуральну керамічну покрівлю та являє собою багатошаровий матеріал на основі листової сталі і декількох захисних покриттів.

Зовнішня схожість з керамічною черепицею досягається за рахунок нанесених гранул натурального каменю. А ось головними перевагами композитної черепиці є мала вага - на один квадратний метр покрівлі доводиться до 7 кг матеріалу, і широка колірна гамма, при цьому початковий відтінок зберігається на весь період експлуатації такої покрівлі.

Битумна черепиця – ще один вид покрівельного матеріалу, широко використовується в вітчизняних регіонах завдяки своїм чудовим експлуатаційним якостям. Відмінною особливістю такої черепиці є її гнучкість, яка досягається за рахунок використання в якості основи спеціального скловолокна, просоченого бітумом і покритого зверху забарвленим гранулятом. Завдяки цій властивості спектр можливостей використання м'якої (бітумної) черепиці розширюється - за допомогою цього матеріалу можна облаштовувати покрівлю будь-якої архітектурної складності. Крім того, існує безліч колірних рішень і «пелюсткових» форм, які розкривають простори для творчості. Однак така покрівля більш схильна до біологічного впливу, тому потребує періодичного догляду та чищення. У порівнянні з попередніми видами черепиці, термін використання бітумної черепиці обмежується 30 роками.

На що звернути увагу при виборі: 7 головних критеріїв

Слід відзначити, що від якості покрівлі в майбутньому буде залежати комфорт у Вашому будинку - чи буде влітку прохолодно, а взимку тепло, чи не будуть чутні звуки дощу, наскільки міцною виявиться покрівельна конструкція при впливі негативних чинників. Тому при виборі покрівельного матеріалу слід звертати увагу на наступні моменти:

1. Рівень шуму – найбільш гучною під час дощу є металочерепиця. Композитна та бітумна черепиця володіють приблизно однаковими параметрами гучності - звук ударів дощових крапель глушиться кам'яною крихтою, а можливість виникнення своєрідного гулу виключається завдяки спеціальному кріпленню черепичних панелей в восьми точках. Ідеальним щодо захищеності від шуму є натуральна керамічна черепиця.

2. Хімічний склад – одношарова структура матеріалу властива лише керамічної черепиці, з огляду на технології її виробництва. У разі композитної та бітумної черепиці структура покрівельного матеріалу є багатошаровою, при цьому другим варіантом притаманна здатність видавати неприємний запах при нагріванні. Це також слід враховувати при роботі з облаштування покрівлі.

3. Довговічність – лідером по терміну експлуатації є натуральна черепиця: обпалена глина легко справляється з циклічними перепадами температур, зберігаючи параметри початкові міцності на весь час використання. Термін служби композитної черепиці складає 50-60 років, найчастішими ознаками приходу в непридатність такого покрівельного покриття стають стирання захисного та кольорового покриття.

4. Догляд в зимовий період – натуральна, як і бітумна черепиця не вимагає спеціального обслуговування в холодну пору року, так як сніг легко утримується на покрівлі до моменту поступового танення. А ось при використанні композитної та металевої черепиці рекомендується установка снігозатримувальних пристроїв, отже, частково порушується загальний вид даху та збільшуються матеріальні витрати.

5. Економія – припускає мінімальний відсоток залишків в процесі укладання покрівельного матеріалу. Найбільш економічною в монтажі визнана гнучка і натуральна черепиця, особливо, якщо потрібно покрити велику кількість скатів чи дах має складну конфігурацію. При використанні листового покрівельного матеріалу навіть невеликий виступ стане проблемою - матеріал потрібно буде підганяти шляхом обрізки, що в свою чергу передбачає отримання більшої кількості відхідного матеріалу.

6. Вартість черепиці – найбільш дорогою є керамічна черепиця, завдяки своїй натуральності та довговічності. Вартість бітумної та композитної черепиці приблизно однакова, і залежить від кількості прошарків в матеріалі, найменування виробника, типу використаних добавок і включеного асортименту добірних елементів.

7. Вартість монтажних робіт – відрізняється в залежності від типу покрівельного матеріалу та рівня складності майбутньої даху. Вартість облаштування бітумної покрівлі приблизно дорівнює вартості укладання композитної черепиці. А от у випадку установки керамічної черепиці слід враховувати та той факт, що знадобиться посилена система крокв, отже, обсяг та вартість робіт збільшиться.

Кожен із зазначених видів черепиці має свої переваги. Таким чином, керуючись при виборі покрівельного матеріалу перерахованими вище критеріями, Ви зможете правильно оцінити власні можливості, при цьому не відсуваючи на задній план власні естетичні, якісні та технологічні переваги.